.

El Salvador’da Volkanik Enerji ile Bitcoin Madenciliği Resmen Başladı

Dünya genelinde Bitcoin’i ilk yasal para birimi olarak kabul ederek tarihe geçen El Salvador şimdi de doğal kaynaklarla Bitcoin madenciliğine başladı ve tüm dünyanın ilgisini üzerine çekmeyi başardı. El Salvador başkanı Nayib Bukele, ülkenin volkanik enerji ile Bitcoin madenciliğine resmen başladığını resmi Twitter hesabı üzerinden kamuoyuyla paylaştı.

Bukele’nin tweetine göre El Salvador hükümeti, zaman içerisinde kesinlikle artırmayı hedeflediği bir sayı olan neredeyse 500 dolar değerinde Bitcoin çıkardı. Madencilik sonucunda 0.00483976 BTC’lik ödemeye hak kazanıldığı görülürken, beklemedeki tahmin edilen ödeme ise 0.00599 BTC olarak görülüyor.

Devlet başkanı Bukele ekledi: “Hala deneme ve kurulum aşamasındayız ancak, görüldüğü gibi volkanik enerji kullanılarak ilk resmi Bitcoin çıkarıldı”

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar