.

Elon Musk Dogecoin Paylaşımlarına Devam Ediyor

Tesla CEO’su Elon Musk kısa süre önce takipçilerini yakın tarihli bir tweet’te fiat merkezli bir dünya görüşünden vazgeçmeye çağırdı.  

Ünlü milyarder Elon Musk, Neo’nun Shiba Inu başlı Morpheus’a Dogecoin ile “çok para” kazanıp kazanamayacağını sorduğunu gösteren Matrix temalı bir meme paylaştı.

Buna karşılık, cynocephalus, popüler meme kripto para biriminin aslında para olduğunu söyleyerek, ikonik Keanu Reeves karakterini fiat kazançlarına odaklanmamaya çağırdı.

Musk’ın “The Matrix” içeriği ile Twitter’da paylaşım gerçekleştirmesi ilk değil. Mayıs 2020’de takipçilerini “kırmızı hapı” almaya teşvik eden Musk. Bu terim, takipçilerinin toplumun sözde yalanlarına uyanmasını isteyen bazı radikal gruplar tarafından benimsendikten sonra oldukça aşağılayıcı bir çağrışım kazandı.    

Geçen hafta gerçekleşen “The B Word” konferansında Musk, hükümeti “nihai şirket” olarak eleştirdi:

Bence hükümete ve sektöre ayrı olarak bakmak yanlış bir ikilem…hükümet… şirket.

1 DOGE = 1 DOGE?

En son meme, dolar cinsinden fiyatlara takıntılı olmak istemeyen Bitcoin topluluğuna nüfuz eden “1 BTC = 1 BTC” totolojisinden türetilmiş gibi görünüyor.

Bu, kripto para biriminin 8 Mayıs’taki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,73 dolar’ın %73 altında işlem görmesi nedeniyle büyük zarar gören Dogecoin yatırımcıları için bir tür teselli işlevi görebilir.

Musk’ın en son paylaşımı pek bir etki göstermeyerek, sadece %3’lük hızlı bir fiyat artışına neden oldu.

Bitcoin’in, maksimum arzı 21 milyon ile sınırlandırıldığı için şişirilemezken, Dogecoin‘in sonsuz bir arzı vardır.

Bir başka önde gelen Dogecoin destekçisi olan Dallas Mavericks sahibi Mark Cuban, enflasyonun Dogecoin’i başarılı bir para birimi yapabileceğini iddia etti.

Son Bitcoin etkinliği sırasında Musk, Dogecoin’in başarısının en ironik ve eğlenceli sonuç olacağını yineledi.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar