test

.

Elon Musk, Kripto Paraları Yok Etmenin İmkansız Olduğunu Söylüyor

Küresel düzenleyiciler kripto para birimi endüstrisini incelemeye devam ederken, Tesla CEO’su Elon Musk kripto paraya olan desteğini ifade ederek onu yok edilemez olarak nitelendirdi.

CNBC’nin 28 Eylül tarihli haberine göre Musk, Kaliforniya’daki Kod Konferansı’nda “Kriptoyu yok etmek bence mümkün değil, ancak hükümetlerin kripto paraların ilerlemesini yavaşlatması mümkün” dedi.

Tesla CEO’suna göre, kripto para birimlerinin merkezi olmayan doğası, geçen Cuma günü kriptoya karşı yeni bir savaş ilan eden Çin hükümeti için bir meydan okuma olabilir.

Musk, “Kripto para biriminin temel olarak merkezi bir hükümetin gücünü azaltmayı amaçladığını düşünüyorum” dedi ve ekledi: “Bundan hoşlanmıyorlar.” Ayrıca, Çin’in kripto üzerindeki en son baskısının ülkenin “önemli elektrik üretimi sorunları” ile bir ilgisi olabileceğini de öne sürdü.

“Bunun bir kısmı aslında Çin’in birçok yerindeki elektrik kesintilerinden kaynaklanıyor olabilir. Şu anda Çin’in güneyinde rastgele elektrik kesintileri yaşanıyor, çünkü güç talebi beklenenden daha yüksek ve kripto madenciliği bunda büyük rol oynuyor olabilir” dedi.

Musk, kendisini “büyük bir kripto para uzmanı” olarak görmemesine rağmen, teknoloji devi düzenleyicilerin kripto para biriminin benimsenmesini yavaşlatmaya çalışmaması gerektiğini vurguladı. ABD hükümetinin kriptoyu düzenlemeye dahil olup olmayacağı sorulduğunda Musk, şu yanıtı verdi: “ ‘Hiçbir şey yapma’ derdim.”

Musk, Twitter’da önemli bir kripto para fiyat etkileyicisi olarak benimsendi ve birçok uzman, gönderilerini Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) ve Bitcoin ( BTC ) gibi tokenler için büyük fiyat hareketlerine bağladı. Tesla’nın CEO’su, Mayıs 2021’de Bitcoin madenciliği ile ilgili varsayılan çevresel endişeler nedeniyle Tesla’nın BTC ödeme seçeneğini askıya alması kripto topluluğunda geniş çapta eleştirilmişti.

Musk, daha önce Şubat ayında 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımını açıklayarak kripto piyasasında büyük bir iyimserliğe neden olmuştu.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!  

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar