.

Elon Musk’ın Bitcoin Paylaşımı Ardından Piyasa Düşüş Yaşıyor

Milyarder girişimci Elon Musk, en iyi yaptığı şeye geri döndü, Bitcoin hakkında tweet attı ve tweetlerinin genellikle piyasayı etkilediğini bilmesine rağmen en iyi kripto para birimini trolledi. Musk bugün, birçoğunun en iyi kripto para biriminden olası bir ayrılma hakkında bir ipucu olarak yorumladığı bir meme paylaştı.

Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın alımını potansiyel olarak satacağına dair spekülasyonlar, Musk’ın elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın, ABD müşterileri için Bitcoin ödeme seçeneğini açtıktan sadece haftalar sonra, otomobilleri için Bitcoin’i kabul etmemeye karar verdiğini duyurmasından bu yana yaygındı. O zamandan beri Musk, bir çoğunun amatör yatırımcılar arasında panik satışına yol açtığına ve bir piyasa çöküşüne yol açtığına inandığı vahşi bir Bitcoin trolling çılgınlığına gitti.

Mayıs ayındaki Bitcoin fiyat düşüşü, birçok kişinin Tesla’nın payını bırakıp bırakmadığı konusunda spekülasyon yapmasına neden oldu, ancak Musk, şirketin, piyasa kargaşası sırasında bile Bitcoin’i elinde tuttuğunu gösteren, kripto piyasasında popüler bir argo olan ‘elmas ellere’ sahip olduğunu tweetledi. Ancak, son tweet’i Tesla Bitcoin tartışmasını tekrar geri getirdi.

Bitcoin Fiyatı 37 Bin Doların Altında

Bitcoin fiyatı, Elon Musk’ın bugünkü tweeti ile aşağı yönlü hareketler izledi ve tweetinden sonra son bir saat içinde %3 düştü. Musk’ın tweetinden hemen sonra Bitcoin fiyatı kısa bir süre için 37 bin doların altına düştü. Musk, meme tweet’ini, fiyat düşüşü hakkında trolleyen başka bir meme ile bile izledi.

Yakın tarihli bir rapor, Musk’ın itibarının Bitcoin ve topluluğuna yaptığı son saldırıdan sonra bir darbe aldığını öne sürdü.

Justin Sun’dan Elon Musk’a Cevap

Tron Network kurucusu Justin Sun Elon Musk’ın tweeti karşısında suskunluğunu bozdu ve şunları söyledi:

“Elon Musk’ın sattığı tüm Bitcoin’leri alacağım.”


Bizi Takip Edin:
 TwitterTelegramInstagram

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar