.

Shiba Inu (SHIB) Elon Musk’ın Desteğiyle Bir Haftada %216 Yükseldi!

Shiba Inu (SHIB) kripto para birimi şu anda piyasa değerine göre dünyanın en büyük 20. kripto para birimi ve geçtiğimiz hafta, Elon Musk’ın floki köpek yavrusu hakkındaki en son tweet’inden güç alarak üç kattan fazla yükseldi.

Bir Japon av köpeği cinsine odaklanan SHIB tokeniCoinGecko‘dan alınan verilere göre son 24 saatte %69 daha artarak piyasa değerini 10 milyar doların üzerine çıkardı.

Bu büyük yükseliş, olumlu haberler, olumlu teknik grafik sinyalleri ve FED’in gerçekleştirdiği olumlu açıklamalar ile desteklenen başlıca kripto para birimlerinde yaşanan geniş bir rallinin ortasında geldi. Ancak SHIB’in geçen haftaki %216’lık artışı, bu dönemde her ikisi de %20’den fazla artan en büyük iki kripto para olan Bitcoin ve Ethereum’un performansını oldukça gölgede bıraktı.

Tesla CEO’su Elon Musk, Pazar gecesi geç saatlerde resmi Twitter hesabı üzerinden bir köpek resmi ve “Floki Frunkpuppy” mesajıyla attığı bir tweet de yükselişe oldukça katkıda bulunmuş olabilir. Bu tweet, Haziran ayında attığı “Shiba Inu, Floki olarak adlandırılacak” ve geçen ay paylaştığı “Floki geldi” yazan tweetlerin ardından geldi, fakat bu sefer paylaştığı Tweet, Shiba için oldukça yukarı yönlü oldu.

Shiba Inu (SHIB), geçen yıl Ryoshi adıyla isimsiz bir kişi tarafından kuruldu ve kripto paranın web sitesi bunu “canlı bir ekosisteme dönüşen merkezi olmayan bir meme tokeni” olarak adlandırdı. Proje, 2013’te şaka olarak yaratılan bir kripto para birimi olan Dogecoin’inden esinlenmiş gibi görünüyor. Ancak belirtmekte fayda var ki, Dogecoin bazı spor kulüpleri, AMC sinema zinciri ve diğer büyük şirketler tarafından ödeme birimi olarak kabul edilen popüler bir token haline geldi.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar