.

En Çok Yatırımcıya Sahip 5 Metaverse Projesi

Metaverse projeleri, geçen yıl önemli fiyat artışları gördüğü için yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Metaverse projelerinin, hangilerinin arkalarında gerçek bir topluluk desteği olduğunu anlamak zor olabilir. Bu haberde, en popüler 5 metaverse projesini sizler için inceledik.

My Neighbor Alice (ALICE)

Mart 2021’de piyasaya sürülen My Neighbor Alice (ALICE), kullanıcıların sanal adalar satın almasına, öğeler toplamasına, yapılar inşa etmesine ve yeni arkadaşlarla tanışmasına olanak sağlayan blok zinciri tabanlı çok oyunculu bir oyun. Oyun şu anda geliştirme aşamasında ve 2022’ni ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Oyuncular, platformda yerel para birimi olarak hizmet veren ALICE tokenleri ile NFT’leri takas edebilecek. Oyuncular ayrıca ödüller ve yönetim puanları kazanmak için ALICE tokenleri de kullanabilirler.

My Neigbor Alice (ALICE), gelişmiş blok zinciri ve oyun içi DeFi özelliklerinden yararlanarak Chromia platformu üzerine inşa edildi. Chromia’da en çok beklenen oyunlardan biri olan My Neigbor Alice (ALICE), oyun lansmanından önce 48 binin üzerinde kullanıcı ve 176 binin üzerinde Twitter takipçisi ile yüksek topluluk desteğine sahip.

Kripto borsası Binance, 6 Ocak’ta ALICE’ı listeledi, bu nedenle ALICE sahiplerinin sayısının artmaya devam etmesi bekleniyor.

Yazının yazıldığı sırada ALICE sahibi 48.000 cüzdan bulunuyor.

Alien Worlds Trillium (TLM)

Aralık 2020’de piyasaya sürülen Alien Worlds, WAX ve BSC blok zincirleriyle entegre edilmiş, oynayarak kazanılan blok zinciri tabanlı bir NFT madencilik oyunudur.

Alien Worlds Trillium’da (TLM) görevlere devam etmek ve ödüller almak için madencilik gezegenleri ve uzay aracı kiralamak gerekiyor. Oyuncular AtomicHub pazarında çeşitli madencilik araçları satın alabilirler ve farklı şekillerde TLM ve nadir NFT’ler kazanmak için benzersiz madencilik yapıları oluşturabilirler.

Alien Worlds ile kâr elde etmenin en iyi yollarından biri, uzay aracı kiralamak ve görevlere devam etmektir. Her görev, kullanıcıların 1-12 hafta boyunca belirli bir miktarda TLM yatırmasını gerektirir. Oyuncular her uzay aracı için TLM ve NFT ile ödüllendirilir.

Kullanıcılar her görev için en fazla 5 NFT alabilir ve TLM’deki ödül genellikle uzay gemisi maliyetinin %10-20’sidir. Bu, kullanıcıların her 1-12 haftada bir ilk yatırımlarında %20’ye kadar kazanabilecekleri anlamına geliyor. 

Yazının yazıldığı sırada TLM sahibi 89.000 cüzdan bulunuyor.

Sandbox (SAND)

Ağustos 2020’de piyasaya sürülen Sandbox şu anda piyasadaki en yüksek Metaverse kripto paralarından biri. Snoop Dogg’un Snoopverse’ini ve diğer birçok yüksek profilli ortaklığını duyurmasıyla birlikte, The Sandbox bu yıl çılgın bir potansiyele sahip oldu.

Sandbox, kullanıcıların Land satın almalarına ve çeşitli kazan-kazan etkinliklerine katılmalarına olanak tanıyan bir 3D Metaverse oyunu. Decentraland’ın rakiplerinden olan Sandbox daha yüksek kaliteli grafikler ve performans sağlayan tam teşekküllü bir masaüstü istemcisi içeriyor.

Buna ek olarak, Sandbox birden fazla MMO ve RPG özelliğini bünyesinde barındırarak, kullanıcıların karakterlerini beğenilerine göre özelleştirmelerine ve oluşturmalarına olanak tanıyor. Sandbox, Alfa sezonunu Aralık 2021’de tamamlayarak projeye daha fazla ilgi ve heyecan getirdi diyebiliriz.

Yazının yazıldığı sırada SAND sahibi 96.000 cüzdan bulunuyor.

Smooth Love Potion (SLP)

Temmuz 2020’de piyasaya sürülen Smooth Love Potion ve ERC-20, piyasadaki en popüler ve en değerli Metaverse kripto oyunlarından biri olan Axie Infinity platformuna yardımcı program simgesidir.

Axie Infinity, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş, pokemondan ilham alan bir evrendir. Oyun, oyuncuların bir arenada geliştirebileceği, üreyebileceği ve savaşabileceği Axies adlı sevimli yaratıkların etrafında dönüyor.

Katılımcılar, Axieslerini kullanarak token kazanabilirler. Oyuncular, pazaryerinden Axies satın alarak oyuna girebilirler.

Yazının yazıldığı sırada SLP sahibi 140.000 cüzdan bulunuyor.

Decentraland (MANA)

Şubat 2020’de piyasaya sürülen ve en çok yatırımcısı olan Metaverse projesi Decentraland (MANA). Decentraland, piyasadaki en uzun süredir devam eden 3D Metaverse projesi olduğu için MANA’nın bu listenin başında gelmesi şaşırtıcı değil.

Decentraland, Unity ile oluşturulmuş bir tarayıcı içi deneyime sahip. Kullanıcılar, Arazi satın alabilir ve platformda çeşitli oyna-kazan etkinliklerine katılabilir.

Decentraland’da ziyaret edilecek popüler yerlerden bazıları WonderCraft madencilik oyunu ve Sanal Altın kursu.  Oyuncular mücadeleleri ve aktiviteleri tamamlayarak token kazanabilir, ardından bunları Decentraland’s Metaverse’de gösterebilecekleri giyilebilir NFT’ler için kullanabilirler.

MANA, şu anda 198 binden fazla kullanıcı ile Metaverse kripto paraları içinde lider. Ayrıca, şu anda Metaverse’deki en popüler kumarhane olan Decentral Games’in ICE Poker’i ile Metaverse kumar sektöründe de liderliği bırakmıyor.

Yakın zamanda Samsung ve Avustralya Açık ile de ortaklık gerçekleştiren Decentraland (MANA) kurumsalların da oldukça ilgisini çekmiş durumda.

Yazının yazıldığı sırada ise MANA sahibi 198.000 cüzdan bulunuyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar