.

Endonezyalı Genç, NFT Selfie’leri Satarak 1 Milyon Dolar Kazandı

Endonezyalı üniversite öğrencisi Al Ghozali, , OpenSea NFT satış platformunda selfie’lerinin değiştirilemez token (NFT) versiyonlarını satarak milyoner oldu.

Endonezya’nın Semarang kentinden 22 yaşındaki bilgisayar bilimi öğrencisi Sultan Gustaf Al Ghozali, yaklaşık 1.000 selfie görüntüsünü NFT haline dönüştürdü ve sattı. Ghozali mezun olacağı süre boyunca anılarını biriktirmenin bir yolu olarak selfielerini kaydetmeyi düşündü ve beş yıl boyunca (18 ile 22 yaşları arasında) kendi fotoğraflarını çekti.

Ghozali, selfie’leri otururken veya bilgisayarının önünde ayakta çekti ve daha sonra Aralık 2021’de NFT’ye dönüştürerek OpenSea platformuna yükledi. Sanatçı, ciddi alıcılardan ilgi beklemeden her bir NFT selfiesi için fiyatı 3 dolar olarak belirlediğini belirtti. Ghozali, ifadesiz görüntülerinden para kazanırken şunları söyledi:

“Saçmalamak gibi her şeyi yapabilirsin ama lütfen fotoğraflarımı kötüye kullanmayın, yoksa ailem beni hayal kırıklığına uğratır. Size inanıyorum çocuklar, lütfen fotoğraflarıma iyi bakın.”

Ghozali’nin OpenSea profili Kaynak:OpenSea 

Twitter’ın kripto piyasasında önde gelen kullanıcıları NFT tekliflerini satın alıp pazarlayarak destek gösterdikçe Ghozali büyük sevinç yaşadı.

Artan popülaritesiyle birlikte, Ghozali’nin NFT’lerinden biri 14 Ocak’ta 0.247 Ethereum (ETH) satıldı. Verilen bilgiye göre bu satın alım 806 dolar değerindeydi. Genç girişimci, selfielerinin yanı sıra bazı arka plan bilgileri sağlayarak NFT’nin nadirliğine katkıda bulunan bir kişiselleştirme dokunuşu da ekledi.

LifestyleAsia raporuna göre, Ghozali’nin selfie NFT’leri zirvede yer alıyor. NFT’ler yaklaşık 3.000 dolar değerinde 0.9 Ethereum (ETH)‘ye satıldı. Ghozali’nin koleksiyonu sonraları toplam 317 Ethereum (ETH) ticaret hacmine ulaştı, bu da 1 milyon dolardan fazlaya eşdeğer bir miktar olarak kayda geçti. Genç sanatçı, bu gelir üzerinden ilk vergi ödemesini de OpenSea üzerinden yaptı.

Genel kripto pazarının son zamanlardaki durgun performansına rağmen, NFT pazarı ve blockchain oyun endüstrisi yüksek işlem hacimleri kaydetmeye devam ediyor.

DappRadar verileri, Ethereum NFT DApp’lerine bağlı UAW sayısının 2021’in 3. çeyreğinden bu yana %43 arttığını gösterdi. Ayrıca, NFT ticaretinden elde edilen para 2021’in 3. çeyreğinde 10.7 milyar dolardan ilk on günde 11.9 milyar dolara çıktı.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar