Eos Coin Nedir?

Bitcoin’ le başlayan kripto para birimi furyası, daha yüksek hız, daha hızlı işlem, daha düşük komisyon ve daha fazla güvenilirlik gibi çeşitli sorunları düzelteceği vadiyle tasarlanmış Ethereum ve daha binlerce farklı coin ile devam ediyor. Sürekli daha farklı hizmet prensiplerine sahip ve daha yüksek verim sunacağı vadiyle yeni kripto para birimleri yaşamlarımıza dahil oluyor. Bu projelerden biri olan Eos Coin, altyapısal olarak Blockchain teknolojisi kullanan, Ethereum ile Bitcoin sistemlerinin bir entegrasyonunu oluşturduğunu vad eden, yeni bir kripto para birimi. Merkezsiz sistemle çalışan EOS, Hongkong’ da geliştirilmiş. 2017 yılı içerisinde vad ettikleriyle bile, büyük bir güven kazanan ve 700 milyon dolar para toplamayı başaran EOS. İşlem hacmiyle, en büyük 5. Kripto birimi haline geldi bile. Bitcoin’ den çok Ethereum için ciddi bir rakip olarak görülmeye başlanan Eos Coin , sürekli işlem hacmini yükseltmeye devam eden ve gelecek vad eden bir kripto para olarak görülüyor.

Eos Coin

Nerelerde Kullanılır?

Sağladığı güven ve hızla artan işlem hacmi, merkezsiz olması, hızlı işlem ve düşük komisyon oranlarına sahip olması gibi avantajlara sahip bir kripto para birimi. Bu avantajlar, EOS’ un çok geniş bir yelpazede yatırım aracı olarak kullanılmasına da neden oluyor. Ticari açıdan pek çok ürün, mal ve hizmet alımı Eos Coin  karşılığında sunuluyor. Bu durum EOS’ un giderek yoğunlaşan bir ticari araç haline gelmesinde önemli bir rol oynuyor.

Nerede Saklanır?

Kripto para birimleri kadar, cüzdanlar yani wallet’ larında güvenli hizmet sunması önemlidir. Hemen tüm para birimlerinin saklanması ve transferlerinin sağlanması, cüzdanlar aracılığıyla gerçekleştirilebiliyor. Bu alanda hizmet veren, kripto para birimlerinin resmi cüzdanlarının yanı sıra, farklı para birimlerini aynı çatıda toplayarak hizmet veren cüzdanlar da var. Offline veya online olarak, masaüstü pc, tablet, akıllı cihazlar gibi ortamlarda hizmet verebiliyorlar. Eos Coin  henüz yeni sayılabilecek bir geçmişe sahip olmasına rağmen, en yaygın kullanılan cüzdanlar da barındırılan bir avantaja sahip. Zaten günümüzde piyasanın en güçlü 5. Kripto para birimi olması, cüzdanların da bu alanda hizmet vermeye başlamasını zorunlu kılıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir