.

Ethereum 2.000 Dolar Desteğini Test Ediyor! Gelecek Önemli Bölgeler…

2500 dolara tırmandıktan sonra Ethereum fiyatı boğa rallisine devam edemedi ve o zamandan beri fiyat 2300 dolara kadar düştü. Ancak bugün, fiyat hareketi keskin bir düşüş hareketi yaşandı ve şu anda işlem gördüğü 2200 dolar seviyesinin altına düştü. Daha geniş kripto para piyasası boyunca, geçen hafta net bir yükseliş hareketi gözlemledi ve çoğu büyük kripto para, dönem boyunca kar kaydetti. Başlıca oyuncular arasında sırasıyla 303,63 ve yüzde 50,24 artış kaydeden Dogecoin ve VeChain yer alıyor. Bu arada Binance Coin ve Tether yüzde 0,63 ve yüzde 1,83 artış kaydetti.

Ethereum 18 Nisan 2021 Saatlik Grafiği

Ethereum Teknik İnceleme

Teknik göstergelere göre, MACD iki gün önce düşüş eğilimi gösterdi ve o zamandan beri düşüş eğilimini sürdürüyor. Son zamanlarda, Koyu kırmızı histogramın(İndikatör) artan boyutuna göre Ayı momentumu hızla artıyor. Her iki EMA da aşağı doğru hareket ederken, 12-EMA, yazım sırasında artan bir satış baskısı gösteren 26-EMA’dan ayrılıyor.

RSI son iki gündür tarafsız bölgede ve yüksek düşüş ivmesi görüyor. Gösterge şu anda 36.00 işaretinin altında işlem görüyor ve sürekli olarak aşağı doğru hareket ediyor. Bununla birlikte, gösterge aşağı doğru hareket ettikçe, RSI yakında aşırı satım bölgesine düşecek ve bir satın alma sinyali yayınlayarak daha fazla aşağı doğru hareketi olasılık dışı bırakacak.

Bollinger bantları şu anda geniş ve fiyat şu anda göstergenin alt sınırına yakın işlem gördüğü için daha fazla genişleme gösteriyor. Bantların genişlemesi, kısa vadede Ethereum fiyatı için oynaklıkta bir artış olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, fiyat grupların ortalama çizgisinin altında konsolide olduğundan, bantlar önümüzdeki birkaç gün boyunca aşağı doğru eğilecek. Genel olarak 4 saatlik teknik analiz, toplam 26 ana teknik göstergenin 14’ünün düşüş hareketini desteklediklerini gösteren bir satış sinyali yayınlıyor. Öte yandan, yalnızca üç gösterge, yükselişin düzeldiğini gösteren bir satın alma sinyali yayınlıyor. Bu arada, piyasanın her iki tarafı için de hiçbir destek sağlamayan dokuz gösterge çitin üzerinde duruyor. 24 saatlik teknik analiz bu duyguyu paylaşmıyor ve 26 göstergeden 12’siyle bir satın alma sinyali veriyor ve yalnızca beş göstergeye karşı yükseliş hareketi olduğunu gösteriyor. Bu arada, dokuz gösterge tarafsız kalır ve yazı yazılırken herhangi bir sinyal vermez.

Ethereum Fiyatı Nereye Gelebilir?

Orta vadeli teknik analizler yükseliş eğilimi gösterirken, son düşüş eğilimi Ethereum fiyatının güçlü satış baskısı yaşamasına neden oldu. Bu nedenle, tüccarlar, istikrar kazanmadan önce fiyatın 2000 dolarlık temel destek seviyesine düşmesini beklemeli. Teknik analizler, daha fazla aşağı doğru hareketin olası olmadığını ve Ethereum fiyat hareketinin, bu seviyede bir dayanak sağlamaya başladığında toparlanacağını gösteriyor. Tersine, fiyat 2000 dolar işaretinin altına düşerse, bir sonraki destek seviyesi 1800 dolardır.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar