.

Ethereum: 2018 Piyasası İle Benzerlik Kötü Senaryonun Habercisi Olabilir

Geçtiğimiz Ağustos ayı boyunca piyasa genel bütünlüğü ile büyük ölçüde yükselişe geçti. Özellikle bazı kripto para birimleri, ATH (En Yüksek Seviye) seviyelerine bir kez daha dokunmak için önemli ölçüde yükseliş yaşadı. Bu artış sırasında, en büyük ikinci kripto varlık Ethereum bu varlıklardan biri olamadı. Buna rağmen, Ağustos ayının başından bu yana 3000 doların üzerinde konsolidasyon aralığını sürdürmesi çok şey ifade ediyor.

Şu anda, Ethereum (ETH) 3400 dolar bölgesi yakınında bir pozisyonda yer alıyor. Ancak son birkaç gün içinde, bazı düşüş endişeleri grafiklerde su yüzüne çıkmaya başladı.

Şimdi, eğilim kısa vadede biraz titrek görünüyor. Dolayısıyla, bu makalede, biraz tarihsel desteği olan Ethereum için en kötü durum senaryosunu deneyip analiz edeceğiz.

Haftalık Bir Ölü Kedi Sıçraması Mı?

Ethereum grafik
ETH/USD Grafik Kaynak: Trading View

Piyasa fraktalları, aynı şekilde model tekrarı ihtimaline bakarak teknik analizin önemli bir parçası olarak kabul edilir. Basitçe söylemek gerekirse, bir varlık geçmişte iyi tanımlanmış bir yönü takip etme eğiliminde olabilir.

Örneğin Ethereum örneğini düşünün. Şu anda haftalık grafiği, 2018 yapısıyla benzerlikler gösteriyor gibi görünüyor.

Yukarıda ki grafikten de görülebileceği gibi, Ethereum’un haftalık grafiği şu anda güçlü bir ölü kedi sıçrama fraktalını izliyor. Ölü kedi sıçraması, bir düzeltmeden sonra fiyatın anlık olarak geri döndüğü bir piyasa durumudur. Söz konusu artışın ardından piyasa düşmeye devam ediyor ve grafikte yeni düşük dipler oluşturuyor.

Şu anda, 2018 yılı ve 2021 yılı Ethereum grafiği arasında birçok benzerlik var. 2018’de, fiyat düşmeden önce, 3 hafta boyunca keskin bir şekilde konsolide edildi. Benzer bir durum şu anda ortaya çıkıyor ve ETH’nin değeri 7 Ağustos’tan bu yana yatay hareket ediyor.

Her iki zaman diliminde işlem hacimlerinin gerilemesi de bir başka benzerliktir. Dolayısıyla, düzeltmelerin ardından fiyat aşağıya doğru hareket ederse, Ethereum için 2000 doların altında yeni bir dip ihtimali olabilir.

Ethereum Aktif Adresleri Katılımı Reddediyor Mu?

Ethereum glassnode
Kaynak: Glassnode

Zincir içi bir bakış açısıyla, çoğu varlıkta etkinlik eksikliği görüldü. Ethereum için de hikaye buydu. Ralli sırasında zirve yaptıktan sonra, aktif adresler büyük ölçüde listelerde düştü. “Kurtarma” da etkin adreslerde bir artışa yol açmadı.

Bu, devam eden rallinin birkaç yatırımcıya bağlı olduğunu gösteriyor. Şimdi, Ethereum için tamamen düşüş piyasası demek için hala erken olsa da, işaretler açıkça ortada.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde, Ethereum 3400 doların üzerine çıkarsa, fraktal model bozulacak. Bu bozulma, ETH ihtiyaçlarının yükseliş tetikleyicisi olabilir. Bu olmazsa, ETH 2018’de piyasa tarafından belirlenen normları takip edebilir.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Kaynak: AmbCrypto

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar