.

Ethereum Berlin Güncellemesi, Yeni ATH ve Detaylar

Bu Perşembe üzerinde binlerce akıllı kontrat sözleşmesi ve projesi bulunduran Ethereum için hızlı bir hafta oldu. Berlim güncellemesi hayata geçerken, ETH fiyatları 2.000 dolar üzerinde en yüksek seviyesini bir kere daha belirledi. Aynı zaman Gas ücreti ve seviyesi düşürüldü. CME Grubu için de oldukça hareketli bir gün oldu. Grup uzun vadeli ETH fiyatlandırma önerisini açıkladı.

Bugün(15 Nisan) ETH 2,488 dolara yükselerek yeni bir zirve belirledi. Bu seviyenin en büyük nedeni aslında uzun zamandır beklenen komisyon ücretlerine bulunan çözümden kaynaklanıyor. Bildiğiniz üzere Ethereum ağı, üzerinde akıllı kontrat oluşturulabilen bir altyapı. Bu nedenle pek çok girişimci blockchain üzerine inşa etmek istedği uygulama ve market için Ethereum’u tercih ediyor. Sonuç olarak yoğunluk yaşanan ağda, transfer işlemleri için ödenmesi gereken ücrette artıyor.

Son zamanlarda yüksek ETH gas ücretleri sıklıkla gündeme gelmeye başlamıştı. Gün içerisinde gerçekleştirilen DeFi transferleri için bile gönderilen miktarın yaklaşık yarısı kadar komisyon ödenen transferler yaşandı.

Sonrasında Ethereum projesi kuruluşta belirlediği güncellemeler üzerinde çalışmalarını bu yönde daha fazla odak şekilde sürdürdü. 2.0 ile beklenen güncellemeler ve haberleri bugün duyurulmuş durumda.

Ethereum Berlin Güncellemesi, ağı izleyebildiğiniz paltform; Ethrerscan’in twitter hesabından duyuruldu.

Gas Ücretleri Düştü!

Gaz maliyetleriyle ilgili olarak ağa dört Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) sunuldu. Bu öneriler farklı paketler halinde sunularak kullanıcıların işlem maliyetlerini azaltmaya yönelik adımlar attı. Ethereumprice.org, gaz fiyatının (gwei cinsinden, bir gaz fiyatları ölçüsü) 14 Nisan’daki 187 gwei’ye kıyasla bugün daha da düşerek 62’ye düştüğünü gösteriyor.

Berlin, İstanbul ve Muir Buzulu yükseltmelerini takip ediyor ve ilk olarak Mart ayında test ağlarında konuşlandırılmıştı. Bir sonraki güncelleme, sıcak tartışılan EIP-1559’u içerecek ve Temmuz ayında gerçekleşeceği tahmin edilen Londra olacak. Bu arada, ETH ilk çeyrekte ralli yaparken ve yol boyunca tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken, CME ETH vadeli işlemleri 8 Şubat’taki lansmanlarından bu yana müşteri ilgisinde ve katılımında “hızlı büyüme” gördü. Eter vadeli işlemleri 7 Nisan’da iki yeni rekora ulaştı: 2.247 sözleşmeli hacim (ETH 112.500 eşdeğeri) ve 1.822 sözleşmede açık faiz (ETH 91.100 eşdeğeri). Lansmandan bu yana iki ay içinde, günlük ortalama 820 sözleşme (41.000 ETH) işlem gören toplam 34.000’den fazla toplam sözleşme (ETH 1.72 milyon eşdeğeri) alınıp satılırken, toplam hacmin% 36’sı ABD dışından geldi. CME, “Piyasa katılımcıları, gün geçtikçe artan ticaret faaliyetinin gösterdiği gibi eter fiyat hareketlerine karşı korunmak için giderek artan bir şekilde Ether vadeli işlemlerine yöneldi” dedi.

Ethereum Berlin Güncellemesi son gelişmeler bu şekilde, sıcak gelişmeler için takipte kalabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız: TwitterTelegramInstagram

Coinbase İlk İşlem Gününün’de 100 Milyar Dolar’ı Geçti

Chiliz, Rakuten Europe İle Yeni Ortaklığını Duyurdu!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar