Ethereum Classic ‘ e Destek!

Ethereum tabanlı Ethereum Classic (ETC) ‘in dün yaşamış olduğu yaklaşık olarak %25 lik yükselişin sebebi kısmen belli oldu gibi.

Ethereum Classic
Ethereum Classic’ İn Yükselişi

Dünyanın sayılı Bitcoin borsalarından biri olan CoinBase ve Binance Borsaları Ethereum Classic (ETC) i önümüzdeki aylarda listeleyeceğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından Ethreum ortalama olarak %25 lik bir sıçrama gerçekleştirdi . ETC  Pazar günü yaşanan ağır kayıplardan Bitcoin ve diğer kripto coin para birimleri bazında neredeyse hiç değer vermeyerek hem Tether(USDT) hemde coin bazlı yükseliş gerçekleştirdi, yükseliş şimdilik bitiyor gibi görünüyor olsa da önümüzdeki günlerde bizi hangi farklı gelişmeler bekliyor bu sonuçlar neler doğuracak bunları sabırla bekleyip hep birlikte öğreniyor olacağız. Unutmayınız ki yazdıklarımız “Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir”.

Ethereum Classic Borsada Listelenmesi Ne Anlama Geliyor?

Kripto Coin dünyasında , yeni çıkmış bir coin ya da mevcutta olan bir coin yeni bir borsada işleme başladığında fiyatında doğru orantıda yükselişe neden oluyor. Dolayısı ile  Ethreum Classic in bu anlık yükselişini buna bağlamamız çok yanlış bir yorum olmaz.Bir Kripto Coin ne kadar fazla borsada listelenirse o coin için o kadar fazla işlem hacminin oluşmasına neden olur ve doğru orantılı bir şekilde bu direk olarak fiyata yansıma yapar. Sonuç olarak ne kadar çok borsada listelenme işlemi gerçekleşirse o kadar verimli sonuçlar alınır.

Yükseliş Ne Kadar Devam Edecek?

Etc Chart ListFiyat yükselişi yerini şimdilik yavaş yavaş düşüşe bırakmış gibi görünüyor. Fakat Listeleme tarihine yakın zamanlarda mutlak suretle tekrar bir sıçrama gerçekleştirecektir. Borsaların yaptıkları açıklama ile %25 lik bir sıçrama gerçekleşebiliyorsa Listeleme işlemi başladığında  neler olacak hep birlikte göreceğiz. Bazı borsalar bir takım ülkelerde engellenmiş olabiliyor dolayısı ile yeni borsada listeleme işlemleri her zaman için yeni kullanıcıların yararına olacaktır ve yatırımcılar için yeni fırsatlar doğuracaktır.

Borsalar Ne Dediler?

Coinbase; ETC ‘i listelemek için gerekli tüm mühendislik çalışmalarını önümüzdeki birkaç ay içerisinde tamamlamayı umuyoruz. Testlerimiz son aşamaya geldiğinde Resmi Blog’umuz ve Twitter Adresimiz üzerinden gerekli açıklamaları yapacağız.
Binance; ETC için ETC/BNB ve ETC/USDT ikil ticaret çiftlerini listeleyeceğini duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir