.

Ethereum (ETH), BTC Karşısında 3,5 Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Bitcoin’in yakın zamanda yaşadığı sert düşüş ile birlikte Ethereum (ETH) ve diğer altcoinler de sert bir şekilde aşağı yönlü hareket gerçekleştirdi. Cumartesi günü erken saatlerde Bitstamp’ta 3.470 dolara kadar gerileyen Ethereum (ETH), düşüşünün çoğunu kısa süre içerisinde geri toparladı ve yazının yazıldığı sırada 4100 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kaldıraçlı işlem yapan yatırımcıların önemli tasfiyeler yaşadığı cumartesi günü piyasa çöküşüne rağmen, Ethereum (ETH) yazının yazıldığı sırada neredeyse tamamen toparlanmayı başardı.

Bu durum, ETH’nin bu hafta sonu çöküşünden sonra çok daha zayıf görünen Bitcoin’e karşı sıkıca tutunduğunun piyasaya önemli bir işaretiydi. ETH hızla toparlanmayı ve 4 bin dolarlık bölgesini geri almayı başarsa da, Bitcoin için aynı şeyi söyleyemeyiz.

Bu nedenle, ETH/BTC grafiğinde ETH, Mayıs 2018’den bu yana en yüksek seviye olan 0,085 BTC ile yeni bir rekor kırdı (aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi) bu nedenle Ethereum şuan için doğru yolda görünüyor. Ethereum’un Bitcoin’e karşı tüm zamanların en yüksek seviyesi ise 0,15 BTC civarında.

ETH/BTC Grafiği Kaynak: TradingView

ETH, dolar karşısında fiyat yükselişini sürdürebilmek için kilit destek olan 4.000 doların üzerinde kalmalı ve ardından muhtemelen 4.284 dolar, 4.500 dolar ve 4.868 dolar (ATH) direnç seviyeleriyle karşılaşacak.

Teknik Göstergeler

İşlem Hacmi: Düşüş sırasında hacim adeta zirve yaptı. Bununla birlikte, yükseliş mumu çok daha az miktarda hacim gördü. Bu nedenle temkinli olmak en iyisi, özellikle fiyat 4.284 dolarlık ilk dirence ulaştığında. Başka bir deyişle, hacim şu anda boğaların lehine değil.

RSI : Günlük RSI, sert düşüşe rağmen daha yüksek bir dip yaptı. Bu bir güç işaretidir ve hızlı bir iyileşme için umut verir.

MACD : Sert düşüşten önce MACD yükselişteydi, ancak hareketli ortalamalar (RSI) düştüğü ve histogram negatif bölgeye gittiği için hızla düşüşe geçti. ETH 4.000 doların üzerinde kalırsa, MACD muhtemelen yükseliş bölgesine geri dönecek.

Kaynak: TradingView

Ethereum (ETH) için Kısa Vadeli Fiyat Tahmini

Ethereum’un psikolojik seviyenin yani 4.000 doların üzerine hızlı toparlanması, boğalar için önemli bir kazanç ve eğer bunu sürdürebilirlerse, ETH’ye olan güven geri dönecek ve bir ralli için ivme oluşturacaktır. ETH, günlük mumu 4.000 doların altında kapatmamalıdır. Bu böyle olduğu sürece, Ethereum (ETH) daha yüksek hedefler için iyi bir konumdadır.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar