.

Ethereum (ETH) Kullanıcıları Rekor Kıran İşlem Ücretleri Ödüyor, İşte Nedeni

Blockchain analitik firması Glassnode verilerine göre, Eylül ayından bu yana kazanılan değerinin yarısından fazlasını kaybetmesine rağmen, Ethereum işlem ücretleri, ödenen toplam ücret metriği ile rekor kıran rakamlara ulaştı.

Verilerin gösterdiği gibi, piyasada ödenen işlem ücretlerinin değeri Aralık ayında en yüksek noktasına ulaştı ve muhtemelen geçen ayın rekorunu daha da kıracak. Ödenen ücretlerin değerindeki artış, büyük olasılıkla NFT endüstrisinin popülaritesindeki ani artışa bağlı.

CoinMetrics, Ethereum (ETH) ağındaki NFT projelerinin etkinliğinin, yeni yılda yaklaşık 250.000 işlemle güçlü bir başlangıç ​​gösterdiğini bildirdi. Aslında 2022 yılı itibariyle, 2021 yılının Eylül ayında ulaşılan günlük 240.000 işlem rekoru çoktan geçildi.

Ek olarak, NFT topluluğu, Çin NFT projelerinde aşırı popülerlik artışlarına tanık oldu. Çin kripto ve madencilik işlemlerini yasaklamasına rağmen, ülke hala NFT’leri bir şekilde yasal görüyor ve hatta kendi Metaverse projelerini dünyaya sunmaya hazırlanıyor.

Ethereum (ETH) İşlem Ücretleri

Ethereum (ETH) blok zincirinde ödenen ücretlerin miktarı ve hacmi, bir noktada ağ bir işlem için 100 dolardan fazla isteyebileceğinden, kripto topluluğunda her zaman bir tartışma konusu olmuştur.

Mevcut tıkanıklık sorunları nedeniyle, geliştiriciler, yüksek ana ağ yük dönemlerinde işlemleri daha hızlı ve daha ucuz hale getirmeyi sağlayan Katman 2 çözümleri geliştirdiler. Ancak rahatsızlık nedeniyle, L2’ler yalnızca Ethereum ağındaki uzun vadeli tıkanıklık dönemlerinde popüler kalacak.

Yazının yazıldığı sırada, Ethereum ana ağı için işlem ücreti, ortalamanın üzerinde olduğu düşünülen 120 Gwei’de kalıyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar