test

.

Ethereum Gas Ücretleri Kalıcı Bir Düşüş Başlatabilir Mi?

Stephane, Mist protokolünün gizemli bir geliştiricisidir. Kendisi Ethereum gas ücretleri üzerine bir tartışma başlattı. Etherscan üzerinden yapılan araştırmalara göre 2020’nin ortalarından itibaren gas ücretleri hızla yükseltiği için fiyatlar aşağı yönlü işaretler gösteriyor.

Şuan için düşüş hakkında kesin bir kanıya varılmasa da, Stephane 2021’in sonunda fiyatların 20’nin altına düşeceğini tahmin ediyor.

Büyük bir madencilik havuzundan kulak gelen dedikodu: “Flashbotlar, traderler PGA botlarını kapatırken son zamanlarda düşük gaz fiyatlarının nedenidir”.

Stephane

Yukarıda belirtildiği gibi, azalma, şeffaf bir Madenci Çıkarılabilir Değer (MEV) ekosistemini savunan bir kuruluş olan Flashbots’un daha geniş kullanımından kaynaklanabilir. Bunun aksine, Public Auction (PGA) botlarına sahiptir; bu, ağ üzerinde daha az kullanılabilir hale gelebilecek işlemleri önden yürütmenin bir yolu. Flashbot’lar, Gas’ın fiyat indirimi için olumlu. PGA botları bunun tam tersi bir sonuca sahiptir. Stephane şunları söyledi:

Şimdi flashbotlarda% 58’den fazla hashrate etkinleştirilirken, PGA botlarının artık rekabet edemeyeceği eşiği geçiyoruz gibi görünüyor. PGA botları, neredeyse her seferinde flash robotlar tarafından yeniliyor.

Temmuz ayında Hard Fork London, EIP-1559’u entegre edecek ve Ethereum’un ücret modelini bir “yakma ücreti” ve “bahşiş ücreti” oluşturarak değiştirecek. İkincisi madencilere gidecek. Teklif, bu sektörden büyük bir tartışma ve direniş yarattı. Kazançlarının ciddi bir darbe alacağını iddia ediyorlar, MEV ve Flashbots, ekosistemdeki tüm aktörlere fayda sağlayabilecek bir alternatif gibi görünüyor. Veri bilimcileri Alex Svanevik’in aşağıdaki grafikte gösterdiği gibi, “Flashbots etkisi” gerçek olabilir ve olumlu etkisi blok zincirinde hissedilebilir.

Ethereum Gas Ücretleri
Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar