test

.

Ethereum Londra Hard Fork’u 4 Ağustos’ta Piyasaya Sürülecek

Ethereum geliştiricisi Tim Beiko, yakın tarihli bir blog yazısında, Ethereum’un uzun zamandır beklenen Londra hard fork’unun (daha önce bu ay yayınlanması bekleniyordu).Geçtiğimiz günlerde 4 Ağustos’ta 13:00 UTC ile 17:00 UTC arasında 12.965.000 blok ile piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Hard Fork Nedir ?

Hard fork kısaca , geriye dönük uyumluluğu bozan herhangi bir değişikliktir. Eski yazılımı çalıştıran düğümler, yeni işlemleri geçersiz olarak görür. Bu, yeni “geçerli” zincirler çıkarmak için güncellenmeleri gerektiği anlamına gelir. Topluluğun yeterince büyük bir yüzdesi eski kuralları kullanmaya devam etmek istediklerine karar verirse. Zincir bölünecek ve iki ayrı para birimine neden olacaktır. Bitcoin’den doğan Bitcoin Cash buna örnek gösterilebilir.

Hard Fork Gelişmeleri

Üç testnet, Ropsten, Goerli ve Rinkeby başarılı bırakılmasını takiben, Londra bir kez daha tam olarak uygulanması yolunda yükseltmek olduğunu Ethereum 2.0 popüler blockchain ağını geçiş yapacak kanıtlama çalışmaları için kanıtlama hissesine yoğunluğunu arttırmıştı.

Londra Hard Frok’u, merakla beklenen beş Ethereum İyileştirme Önerisini uygulayacak. EIP 1559 , ücretleri daha az enflasyonist ve daha öngörülebilir hale getirecek, bu da madenci gelirini azaltacağı için tartışmalı. EIP 3554 , ağın hisse kanıtına geçişine hazırlık olarak zorluk ayarını Aralık ayına kadar erteleyecek.

Bu büyük yükseltme, analiz sitesi Etherscan.io’ya göre , Ethereum’un toplam ağ hash oranının geçen ay %19 düştüğü haberlerinin ortasında geldi. Mayıs ayında 643.81 TH/s’lik yüksek bir seviyeye ulaştıktan sonra, hash oranı dik bir düşüş gördü ve 26 Haziran’da 477.535’e düştü. Ancak o zamandan beri dengelendi ve yayın sırasında 513.556 TH/s oldu.

Bir Yansıtma benzer BTC’nin hashrate düşüş, son öneririm bu eğilim darbe Çin’de kripto madencilik Ethereum ağa katılan madenciler sayısını etkiliyor. Bir ağın hash oranı, onu güvenceye almak için gereken hesaplama gücü seviyesini gözler önüne seriyor. Hash oranı ne kadar düşükse, birim bilgi işlem gücü başına çıkarılan Ether miktarı da o kadar yüksek olur.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar