Ethereum Nereden Alınır?

Petrol fiyatıyla dengeli kuru sayesinde borsalarda en güvenilir kripto paralardan biri olan Ethereum nereden alınır? Kripto para ticareti ülkemizde ilk olarak 2013 yılında başlamış olmasına karşın ancak 2016 yılı sonlarında zirve noktaya ulaştı. Dünya genelinde kripto paraya yönelim olması Türk yatırımcıların da odağını bu yeni finans sektörüne çevirmesini sağladı.

Türkiye’de banka hesabınızdan veya kredi kartınızdan çekim ile kolaylıkla Ethereum alabileceğiniz güvenilir adresler mevcut. Aldığınız Ethereum ’ları isterseniz sıcak cüzdan denilen sitenin veritabanında, isterseniz offline çalışabilen soğuk cüzdanlarda saklayabilirsiniz. En düşük komisyon ücretlerine ve güvenilirliğine göre gönül rahatlığıyla ETC alım – satımı yapabileceğiniz siteleri listeledik.

ethereum nereden alınır

Ethereum Nereden Alınır?

BTCTürk ETC Borsası

BTCTürk, Türkiye’de hizmet vermeye başlayan ilk kripto para borsalarından biri. 2014 yılından beridir aktif olan site temelde Bitcoin alışverişi için kuruldu. Ancak zamanla Ethereum , Litecoin, Dash vb. altcoinlerin değerlenmesi ve yaygınlaşması ile bu paralar için de hizmet vermeye başladı. BTCTürk “vergi ve ticaret siciline” sahip bir site olduğu için herhangi bir sorunla karşılaşma ihtimali düşük. Hesabını oluşturduktan sonra kredi kartınızdan ödeme ile direkt olarak ETC alabilirsiniz. Aldığınız ETC’leri diğer para birimlerine çevirebilir, değeri yükseldiğinde TL’ye dönüştürerek çekebilirsiniz.

Koineks ETC Borsası

Haftanın 7 günü, 24 saat boyunca canlı destek sunuyor olması Koineks’in en öne çıkan yönü. 2015 yılında hizmet vermeye başlayan site müşterilerinin hesap güvenliğini garantilemekte. Ethereum nereden alınır diye araştıranların mutlaka incelemesi gereken bir adres. Kripto para borsasındaki değişimlerin anlık yansıtılması küçük hamleler ile kazanç sağlamak isteyenler için uygun.

RobiCoin Kripto Para Alım-Satım

Ankara’da kurulan ve devlet tarafından borsa ticareti onaylı kripto para borsalarından biri de RobiCoin. 2017 yılında, kripto paranın yükseliş döneminde kurulmuştur. %0.15’lik komisyon oranıyla Türkiye’de hizmet veren en düşük komisyonlu borsadır. Tüm alım-satım, çekim işlemlerinde aynı komisyonu uygulamaktadır. Büyük yatırımcılar için daha da düşük komisyonlar sunmaktadır.

DigiLira ETC Ticareti

Düşük komisyonlu bir başka adres de DijiLira. Komisyonu düşük Ethereum nereden alınır diyenler için hızlı, ucuz ve güvenli alışveriş imkanı sunuyor. Tüm kripto para alım-satımlarında %0.20 komisyon almaktadır. Ayrıca banka hesabına çekimlerde 10.000 TL’ye kadar sadece 20 TL işlem ücreti kesmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir