.

Popüler Analist Ethereum (ETH)’larını Satıp Cardano (ADA) Aldı

Tanınmış bir kripto traderı ve stratejisti, Ethereum (ETH)’larını satıp Cardano satın aldığını açıkladı. Capo takma adıyla bilinen trader, 136.00 takipçisine Bitcoin’in 30.000 dolar desteğinin üzerinde kalması halinde, yukarı yönlü hareketlerin gözlemlenebileceğini söylüyor.

Analiste göre Bitcoin Wyckoff birikim şeması takip ediyor

“BTC şimdiye kadar iyi bir sıçrama gerçekleştirdi. Menzil ne kadar uzun olursa, işaretlemenin o kadar büyük olduğunu unutmayın.”

Image

Capo’nun grafiğine göre, Bitcoin fiyatı daha büyük oyuncuların bir hazırlanma aşamasında olduğu Wyckoff birikim şemasını takip ediyor. Analist ayrıca, BTC’nin yükseliş eğiliminin 42.000 dolarlık direnci kırıp desteğe çevirdiğinde net bir şekilde onaylanacağını da vurguluyor.

Piyasaları yakından takip edilen stratejist, aynı zamanda geçtiğimiz düşüş boyunca boğa yanlısı beklenti içinde olduğunu açıklamıştı. Capo, bu doğrultuda, Bitcoin ve Altcoin projelerinin bu yıl yeni zirvelere ulaşmasını bekliyor. Ek olarak analist, daha önce BTC’nin toplam Altcoin piyasasına göre değerini gösteren Bitcoin Hakimiyet Endeksi’ne kripto piyasası döngülerinin bir öncüsü olarak baktığından da bahsetmişti.

“Bitcoin Dominance grafiği dibe ulaştığında, genellikle döngü zirvesiyle eşleşir. Bu endekste hala dip işaretleri görmüyorum.”

Image

Capo, PlanB’nin stok akış modeline de dikkat çekti

Capo’nun kripto stratejisi, fiyatın dibe vurmadan önce endeksin yaklaşık %22.30’a düşmesinin gerektiğini bildiriyor. Yazının yazıldığı sıralarda, Bitcoin Hakimiyet Endeksi %47’nin üzerinde seyrediyor.

Başarılı trader, Bitcoin’in mevcut arzını yıllık üretimine bölen PlanB’nin stok akış modeline (S2F) de göz attı. Capo, Bitcoin’in gücünü geri kazanacağını ve sonunda S2F’nin 365 günlük ortalamasını 100.000 dolara çıkaracağını ve ardından 200.000 doların çok üzerinde bir yere ulaşmadan önce geçeceği tahmininde bulundu.

Image

Trader aynı zamanda kripto piyasasına geniş açıdan bakınca, düzeltmeden sonra bir parabolik artış daha olabileceğine inandığını belirtti.

“Altcoin piyasa değeri. Son bir dalga yukarı eksik. Henüz 3-5. dalga sapma yok.”

Image

Akıllı sözleşme platformu Cardano (ADA)’ya da göz atan analist, beşinci en büyük kripto varlığının çok iyi göründüğünün altını çizdi. Capo bu karara büyük ölçüde güvendiği için tüm Ethereum varlıklarını boşalttığını ve ADA satın aldığını söylüyor.

“Ethereum (ETH)’nin geri kalanını cardano (ADA) için satıyorum, benim için En iyi görünen fırsatlardan biri”

Image

Bizi Takip Edin: TwitterTelegramInstagram

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar