test

.

Ethereum Yeni Zirvesi 4.200$

Ethereum, yeni bir rekor zirvesine ulaştı, geçtiğimiz saatlerde fiyatı 4.200$ seviyelerini test etti. Birçok yatırımcı ve analist ETH’nin performansının ardındaki olası nedenler hakkında spekülasyon yaparken, zincir içi veriler kurumsal yatırımcıların fiyatı dalgalandırdığını gözler önüne seriyor.

ETH’nin Dalgalanmasının Sebebi Kurumlar Mı?

Ethereum’un 780 $ civarında işlem gördüğü yılın başından bu yana. Ethereum, Bitcoin’den çok daha iyi performans göstermesinin ve pazar hakimiyetinden önemli bir pay almasının yanı sıra, dolar karşısında oldukça sık yeni rekorlar kırdı.

Yalnızca geçen hafta, Eth 3.000 doların üzerine çıktı. Ancak, daha da yükselmeye devam etti ve sadece saatler 4.000 dolar seviyesine ulaştı. Daha önce bildirildiği gibi, mevcut rekor 4.150 dolar civarında duruyor. ETH 1 Ocak 2021’den bu yana yaklaşık olarak %430 arttı.

Kurumsal yatırımcılar, özellikle ABD merkezli olanlar, genellikle kripto alışverişlerini en büyük yerel borsada gerçekleştiriyorlar. Coinbase’de diğer borsalara kıyasla yüksek bir primin ortaya çıkması, ABD ticaret merkezinde “güçlü bir spot satın alma baskısı” olduğunu gösteriyor.

Ethereum ve onun yerel kripto para birimi etrafındaki gelişmelere biraz daha derinlemesine bakıldığında, önemli birçok faktör bulunabilir. Üstünde çalışan Stabilcoinlerden sayısız DeFi ve NFT projesine kadar. Ethereum ağı, tüm kripto para birimi alanında tartışmasız en çok kullanılan ağdır.

Blok zincirinde neden olduğu sorunlara rağmen, bu yüksek kullanım çeşitli yatırımcı türlerinin dikkatini çekmiştir. Kurumların yanı sıra az bütçeşi yatırımcı da devreye girdi. Glassnode verileri , sıfır olmayan cüzdan sayısının yaklaşık 60 milyonluk yeni bir ATH seviyesine yükseldiğini gösteriyor.

Analiz şirketi, mevcut tedarik dinamiklerini örnekledi. Glassnode, bunu “ilgi çekici bir hikaye” olarak kategorize ettikten sonra, borsalarda ETH’nin sadece %12 olduğunu, akıllı sözleşmelerde kullanılan coin yüzdesinin ise neredeyse %23 olduğunu söyledi.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar