Ethereum’un Piyasaya Yönelik Açıklaması

Kripto para piyasasının en önemlilerinden olan Ethereum’un kurucusu Viatlik Buterin’in Hong Kong’da katıldığı bir konferansta yaptığı açıklamalar piyasada bazı huzursuzluklar yarattı.

Son zamanda kripto para piyasasında yaşanan durgunluğun ne şekilde ilerleyeceğine dair beklentileri, Buterin’in konuşması kötü tabloya hazırlıklı olunması noktasına getirdi. 6 Eylül’de gerçekleşen hızlı düşüşün (1 saat içinde %10 değer kaybı) ardından piyasada kısa süreli bir durgunluk yaşandığı gözlemlendi ancak sonrasının nasıl devam edeceğiyle merak konusuydu. Uzmanların bir kısmı düşüşün devam edeceğini savunurken bir kısmı da bunun bir geçiş süreci olabileceğine vurgu yaptı.

Ethereum’un Piyasaya Yönelik Açıklaması
Ethereum’un Piyasaya Yönelik Açıklaması

Ethereum’un Piyasaya Yönelik Açıklaması – Viatlik Buterin Ne Dedi?

Buterin’in konuşmasında özellikle vurguladığı nokta Blockchain alanının artık birçok insan tarafından biliniyor olması ve kripto para sektörüne 2017’de yaşandığı gibi yoğun bir insan akışının yaşanmasının artık beklenmemesi gerektiği oldu. Bu durum insan akışının azalmasıyla birlikte piyasanın artık istenen büyümeyi yaşayamayacak olması anlamına da geliyor. İnsanlar için artık o kadar da ilginç ve bilinmez gibi görünmeyen sektörün ilgi çekmeyeceğinden dolayı yüklü miktarda insanın piyasaya girişi olmayacak. Bu yüzden de artık Blockchain’in başka sektörlerle birlikte çalışmaya ve kendisine yeni bir alan yaratmaya başlaması gerekiyor.

Buterin’in Açıklaması Piyasayı Nasıl Etkiledi

            Buterin’in piyasaya yönelik açıklamasından sonra Ethereum’un fiyatlarının daha da düşeceğine dair bir hayal kırıklığı yarattı. En azından yakın zamanda bir yükseliş beklenmemesi gerektiği algısı yatırımcılar arasında yayıldı.

Teknik analize bakıldığında şu an için 200$ civarından olan ETH fiyatlarının aşağı bir ivme kazanarak 185$ oranına ulaşması hatta bu düşüşün devam etmesi durumunda 155$ a ulaşması beklenmektedir. Öte yandan ivmenin yukarı bir hız kazanma ihtimali yine de akıllarda tutuluyor ve böyle bir durum söz konusu olursa ETH fiyatlarının 243$ ile 256$ aralığına ulaşabilme ihtimali olduğu düşünülmektedir.

Her ne kadar iyimser tabloya ulaşılması isteniyorsa da Viatlik Buterin’in yaptığı açıklama sonrasında ivmenin aşağılara inip 155$ çizgisine ulaşma ihtimali daha yüksek görünmektedir. Diğer bir merak edilen ise Buterin’in neden böyle bir açıklama yapmayı tercih ettiğidir, özellikle de böyle bir zamanda.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir