test

.

Facebook’un Ana Şirketi Meta, NFT Pazarını Başlatmak İstiyor

İsim değişikliğine giderek adını Meta olarak değiştiren Facebook şirketi, ana şirketi Meta’nın, kullanıcıların profillerinde NFT oluşturmasına ve görüntülemesine izin vermek için yeni tasarımlar planladığını ve iletişim platformunda token basımı için bir prototip özellik yarattığını bildirdi.

Financial Times, haberi Perşembe günü, bu proje hakkında bilgi sahibi olan birkaç kişiden alıntı yaparak paylaştı. Haber, Meta’nın yakın zamanda yaklaşan metaverse ürününün NFT’leri destekleyeceğini söylemesinin ardından geldi. Geçen ay Instagram CEO’su Adam Mosseri de şirketin NFT kullanımı aracılığıyla uygulamayı daha geniş kitleye ulaştırmanın yollarını aradıklarını söyledi .

Facebook ve Instagram NFT Pazarı Üzerine Çalışıyor

FT raporuna göre, hem Facebook hem de Instagram ekipleri NFT entegrasyonunu sistemlerine adapte etmek için çalışıyor. Meta şirketinde bir NFT pazarının olası lansmanını gerçekleştirmek için planlar mevcut. Meta’nın dijital para cüzdanı Novi’nin de NFT’lere geçişte önemli bir etken olduğu söyleniyor. Ancak, şirketlerin planlarının erken bir aşamada olduğu ve zamanla değişebileceği bildiriliyor.

The Block’s Data Dashboard’a göre , NFT pazarının aylık işlem hacmi bu ay 4 milyar dolarlık rekoru aştı. 

Meta rakip şirketlerinden Twitter da destekleyici NFT’ler için araştırmalar yaparken, Reddit kendi NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz! 

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar