.

Fantom (FTM) Fiyatı Yükselmeye Devam Ediyor, Yeni ATH’yi Gördü!

Fantom (FTM), merkezi olmayan borsa (DEX) işlemlerinde Polygon (MATIC) ve Avalanche (AVAX) işlemlerini geride bıraktı. Bunun akabinde Fantom (FTM) blok zincirinde kilitlenen toplam değer (TVL) 7,75 milyar doları aştı.

Ethereum’un (ETH) katman 1 rakibi Fantom (FTM) son zamanlarda zirvede bulunuyor. Fantom’un (FTM) fiyatı hafta sonunda, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.40 dolar seviyesine yükseldi. 16 Ocak Pazar günü FTM fiyatının %15 artması Fantom yatırımcılarının ve genel kripto piyasası yatırımcılarının yüzünü güldürdü.

FTM/USDT: Kaynak: 
TradingView

Blockchain veri sağlayıcısı Santiment’e göre, Binance gibi platformlarda, Fantom (FTM) fonlama oranı negatife döndü ve önemli gelişmelerin sinyalini verdi. Kısa vadeli yatırımcılar ise bu önemli fiyat artışı sonucunda ağır kayıplara uğradılar. Veri sağlayıcısı Santiment’in bildirdiğine göre:

“Ekim ayı sonlarında Fantom tarafından 3.47 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşıldı. Binance gibi borsalarda USD/FTM paritesi, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir göstergedir. Değerler, negatif olduklarında yükselme eğilimi gösteriyor ve çok sayıda kısa (short) pozisyon olduğu anlamına geliyor.”

Fantom (FTM), DEX On-chain Hacimlerinde Üçüncü Sıraya Yükseldi

Fantom (FTH)’un hafta sonu aştığı DEX işlem hacmi, proje için bir başka önemli başarı oldu. Fantom, 15 Ocak Cumartesi günü DEX zincir üstü hacimlerinde Ethereum (ETH) ve Binance Smart Chain’in ardından üçüncü oldu. Ayrıca Fantom, DEX işlemlerinde Polygon (MATIC) ve Avalanche (AVAX) beğenilerini de geride bıraktı.

FTM fiyatındaki son artış, DeFi faaliyetindeki artıştan da kaynaklandı. Geçen hafta, Fantom blok zincirinde kilitlenen toplam değer (TVL) 7,75 milyar doları aştı. Bu, %26’lık artış, dikkate alınması gereken bir haftalık artıştı.

Fantom’un Dapps için kullandığı DAG tabanlı akıllı sözleşme çerçevesi, onu yüksek düzeyde ölçeklenebilir hale getirerek diğer katman 1’lere göre daha hızlı bir rakip haline getirdi. Fantom da benzer şekilde kendisini rakiplerinden daha ucuz ve daha hızlı bir Ethereum katman 1 olarak sundu.

Yazının yazıldığı sırada Coinmarketcap verilerine göre 8.1 milyar dolarlık piyasa değeri ile 26. sırada yer alan Fantom’un (FTM) fiyatı son 1 haftada %34 yükselirken, son 24 saatte %1.15 gerileyerek 3.20 dolardan işlem görüyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar