test

.

FED Başkanı Powell: ABD’nin Bitcoin ve Kriptoyu Yasaklama Planı Yok

Bugün Hazine Bakanlığı ve FED’in Pandemi Müdahalesi oturumu sırasında FED Başkanı Jerome Powell, ABD’nin Bitcoin ve kripto para birimlerini yasaklama planı olmadığını söyledi.

Duruşma sırasında, Temsilciler Meclisi’nin temsilcisi Ted Budd , Başkan Powell’a Amerika Birleşik Devletleri’ndeki enflasyon durumu hakkında sorular sordu. Powell ise, ülkedeki enflasyonun hükümetin pandemiye karşı tepkisinin neden olduğunu ve sık sık tekrarlanan tedarik zinciri krizlerinden kaynaklandığını iddia ederek enflasyon sorularını saptırdı.

Başkan net bir şekilde, konu enflasyon olduğunda FED’in elinin kolunun bağlı olduğunu ve rahatlamanın yakında geleceğini söyledi. Powell, enflasyonun “gelecek yılın ilk yarısında” düşmesi gerektiğini öne sürdü.

Verilen Kararlar, Çin’in Kaybı Amerika’nın İse Kazancıdır

Ted Budd, daha sonra Powell’ın merkez bankası dijital para birimleri, stabilcoinler, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkında önceden söylemiş olduğu “Dijital bir ABD para biriminiz olsaydı, sabit paralara ihtiyacınız olmazdı, kripto para birimlerine ihtiyacınız olmazdı.” sözünü tekrar hatırlatarak, Powell’a soru yöneltti:

“Yani Sayın Başkan, Çin’de gördüğümüz gibi kripto para birimlerinin kullanımını yasaklama veya sınırlama niyetiniz var mı?”

Sorunun ardından FED Başkanı Jerome Powell, “Hayır” yanıtını verdi ve o sırada nasıl yanlış anlaşıldığını açıklamaya devam etti.

Ardından Budd sorusunu tekrarladı, “Peki, stablecoinleri yasaklamaya niyetiniz var mı?”

Powell, “Onları yasaklama niyetimiz yok” diye yanıtladı ve stablecoinlerin belirli bir çerçevede düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

Her halükarda, Amerika Birleşik Devletleri’nin Bitcoin düzenlemesi, teknolojinin kucaklanmasıdır. Verilen kararlar, Çin’in kaybı Amerika’nın ise kazancıdır. 

Açıklamanın Ardından Yukarı Yönlü Hareketlenme Yaşandı

FED Başkanı’nın açıklamaları ardından piyasada tekrardan yukarı yönlü hareketlenme başladı, en büyük kripto para birimi Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 44.000 dolar seviyesine ilerledi, ikinci en büyük kirpto para olan Ethereum ise 3.000 dolar üzerine çıkarak o seviyelerden işlem görüyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz! 

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar