Filipin Merkez Bankası İki Yeni Kripto Para Borsasını Onayladı

The Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP) ,iki yeni sanal döviz borcunun akreditasyonunu onayladı ve ülkedeki toplam düzenlenmiş Kripto Borsa sayısını beşe çıkardı.

Vali Yardımcısı Chuchi G. Fonacier tarafından yayınlanan bir bildiride BSP, Filipin pesosunun (PHP) sanal dijital para birimlerine dönüştürülmesi için Virtual Currency Philippines, Inc. ve ETranss’a işletme onayı verdiğini duyurdu.

Filipin Merkez Bankası İki Yeni Kripto Para Borsasını Onayladı

Filipinlerde Kripto Para Patlaması

Filipinler, kriptopara birimi patlamasına olan benzersiz yaklaşımıyla dikkat çekiyor. Koin ticareti yapmak ya da gelişmekte olan dünyanın çoğunda olduğu gibi karışık sinyaller göndermek yerine BSP, özellikle ucuz krediye erişim açısından, özellikle Kriptopara birimlerinin Filipinlere büyük avantajlar sunduğunu kabul eden ilerici bir politika yönelimini benimsemiştir. Yurt dışından daha ucuz ve daha hızlı havaleleri sağladı. Önemli olarak, aynı zamanda, yurtdışında çalışan ve 2018’in ilk çeyreğinde tahmini 7.8 milyar dolarlık bir ev gönderen tahmini 10.2 milyon Filipin kökenli insan için son derece önemli olan hızlı ve ucuz havale hizmetleri sağlamaktadır. Ülkedeki diğer Kripto Para platformları kripto ödemelerinin patlayan popülaritesine giriyor ve bu durum hükümet tarafından fark edilmedi.

Bir çok regülatörün onu rakip olarak görmeye devam ettiği bir zamanda, kripto temelli inovasyon için rakipsiz bir coşku, Filipin ekonomisinde yaşadığı ekonomik vuruntu etkisine kadar uzanabilir. İnsanların çok az seçenek olduğu, ancak fırsat arayışında göç ettikleri, kemikleşmiş bir ekonomi olarak görüldüğü günümüzde, Filipinler artık Crypto ile beslenen bir mali sanayi patlamasına şahit oluyor.

Filipin Hükümeti Ne Düşünüyor ?

CCN, Temmuz ayının sonlarında, hükümetin desteklediği Filipinler’in kuzey kesimindeki ekonomik bir bölge olan Cagayan Ekonomik Bölge Otoritesinin (CEZA) dostça düzenlemeler ve vergi politikaları ile 25 dijtal para birimi değişimi yapacağını bildirdi.

Hiç şüphesiz, ekonomiye bir şans verme fırsatı olduğunu düşünmezsek, Filipin makamları dünyanın en kripto dostu düzenleyicileri haline geldi ve dijital varlıklara resmi olarak tanındı ve kripto sektörünü meşrulaştırdı.

Ayrıca, Asya genelinde ve Cagayan Ekonomik Bölgesi’nde ICO’lar ve dijitalpara madencilik hizmeti  sunmayı amaçlayan Crypto girişimlerine işletme lisansları sağlamak için planlar da mevcuttur.

Kaynak:CCN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir