Fintech’ten Kripto Para Sektörüne Transfer

Finans ve teknoloji kelimelerinin bir araya gelmesiyle beraber Fintech olarak ortaya çıkan kavram günümüzde dünyanın birçok yerinde büyük yatırımlar almayı sürdürürken Avustralyalı Fintech yöneticilerinden Rick Klink, adeta transfer gerçekleştirerek Malta Dijital Borsası’nın bünyesine dahil oldu. Rick Klink, çok kısa bir süre içerisinde aktif olarak çalışmaya başlayacak borsada CEO rolünde görev yapacağını açıklarken bu açıklama, kripto para takipçileri tarafından fazlasıyla olumlu karşılanmış durumda.
Çok uzun senelerdir Finans ve Teknoloji konusunda önde gelen firmalarda görevler alarak üst düzey pozisyonlarda yöneticilik yapmış olması nedeniyle fazlasıyla memnuniyet sağlayan bu değişim sonrasında faaliyete geçmesinin ardından devamlılığını sürdürmek isteyen borsanın büyük hedeflerle hareket edeceği belirtisini doğurdu. Paritech isimli bir şirketi kurmasıyla da bilinen Klink, kurduğu bu şirketin yıllık işlem hacmini yaklaşık 50 milyar Avustralya dolarının üzerine çıkartmış durumda.

Fintech’ten Kripto Para Sektörüne Transfer
Klink’in oldukça tecrübeli ve başarılı olması nedeniyle tüm bilgi ve birikiminin Malta Dijital Borsası’nda kullanması ve bu sayede borsayı üst seviyelerde rağbet gören bir kuruluş haline getirmesi beklentiler arasında. Token sahipleri için de yatırımcılar için de öncelikli bir tercih olarak birinci sınıf borsa kuruluşları arasında yer almak isteyen Malta Dijital Borsası, ayrıca birçok farklı misyon ve vizyon ile de hareket edecek. Düzenli likitide, ulaşım kolaylığı ile beraber açık ve şeffaf olma gibi prensiplerin de yer verileceği konuşulan oluşum, Klink ile beraber hızlı bir giriş yapmak istiyor.
Çok fonksiyonlu ve yönlü bir oluşum ile beraber bir yapı oluşturmak isteyen yetkililer, senet tokenlere ağırlık vererek borsanın bu sayede sanal finansal ürünlere de ulaşabilmesini sağlama amacında. Yasalar çerçevesinde kripto paralara olumlu bir yaklaşım sergilemekte olan ülkede bu olumlu bakış avantajını da kullanmayı düşünen borsa, bu sayede önce ülke çapında, ardından da dünya üzerinde söz sahibi olan ve tanınma yüzdesini sürekli olarak arttırmayı amaçlıyor. Klink’in bu hamlesinin ardından gayet mutlu olduğu ve dijital ürünler konusuyla birlikte piyasanın dijitalleşmesi sürecinde Malta Dijital Borsası’nın oldukça büyük roller alacağını düşünmesi nedeniyle burayı tercih ettiği açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir