.

Florida Valisi, Kripto Paralarla Ödeme Yapılabilmesi İçin Resmen İzin İstedi

Florida Valisi Ron DeSantis, eyalet hükümetine, işletmelerin devlete olan borçlarının Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleri ile ödenmesine izin verilmesini resmen önerdi.

Cumhuriyetçi vali bu fikri, 9 Aralık’ta yayınladığı 2022–2023 bütçe teklifinin bir parçası olarak sundu.

Resmi bütçe vurgularına göre, DeSantis, Florida’da hizmet veren şirketlere “devlet ücretlerini kripto para birimi aracılığıyla doğrudan Dışişleri Bakanlığına ödeme” olanağı sunmak için Mali Hizmetler Departmanına 200.000 dolar sağlamayı önerdi.

Belgede, “Florida, kripto para birimini bir ticaret aracı olarak teşvik ediyor ve Florida’nın işletmeler ve ekonomik büyüme için çekiciliğini artırıyor” cümlesine yer verildi.

DeSantis ayrıca, motorlu taşıt kayıtlarını tutmanın yanı sıra Medicaid işlemlerini doğrulamak ve potansiyel sahtekarlığı tespit etmek üzere blockchain teknolojisinin potansiyelini keşfetmek için 500.000 dolar daha tahsis etmeyi önerdi.

Medicaid, her yaştan düşük gelirli Amerikalıların tıbbi ve uzun süreli gözaltı bakımı ile ilgili masrafları ödemelerine yardımcı olan ortak bir federal ve eyalet programıdır.

Önerilen bu toplam 700.000 dolarlık bütçe teklifi, kripto paraları benimsemek isteyen bir Florida’yı, kripto ödemelerinde aktif hale getirmek için adanmış gözüküyor.

Kripto’nun Başkenti: Miami

Büyük şehirlerinden biri olan Miami, “dünyanın Bitcoin ve kripto başkenti” olarak tanımlandığından, Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para dostu büyük bir yargı yetkisi alanı olduğu gözlemleniyor. Bu kripto para dostu yargı yetkisi alanı sayesinde de Florida valisi iznin kabulü için iyimser gözüküyor.

Geçtiğimiz ay Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, maaşının bir kısmını Bitcoin olarak kabul eden ilk ABD milletvekili olmayı hedeflediğini açıklamıştı. Yetkilinin hem BTC’ye hem de Ethereum’a (ETH) sahip olduğu bildiriliyor.

Miami’nin şehir komisyon üyeleri, Ağustos ayında akıllı sözleşme protokolü CityCoins tarafından başlatılan yeni MiamiCoin kripto para birimi tarafından üretilen fonları kabul etmek için oy kullanmıştı. 

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar