.

Fortnite NFT Entegrasyonu Kullanıcılar İçin Hayalden Öteye Gidemeyecek

Fortnite, oyun endüstrisinde her zaman metaverse yarışının ön saflarında yer aldı. Metaverse’nin geleceğinin blockchain destekli tokenizasyon olmadan düşünülemeyeceği bir çağda, Fortnite NFT entegrasyonu çok beklenen bir adımdı.

Ancak Epic Games CEO’su Tim Sweeney’in Fortnite oyuncuları ve NFT meraklıları için bazı kötü haberleri var.

Sweeney, NFT entegrasyonu hakkında bir takipçisi ile arasında geçen konuşmada, şuan da NFT alanında dolandırıcılık faaliyetlerinin fazlalığından yakınarak, NFT entegrasyonunu düşünmediğini belirtti.

Fortnite’ın Metaverse Yolculuğu

Fortnite, 2017 yılında Epic Games tarafından piyasaya sürülen, oynaması ücretsiz bir çapraz platform oyunudur. Sektördeki en iyi projeler ve varsayılan rakiplerle aktif olarak güçlerini birleştiren bu, birlikte çalışabilir bir vizyonla yönetilen ilk oyun projelerinden biridir. Bu oyun her gün milyonlarca oyuncuya ev sahipliği yapan küresel bir fenomen haline geldi. 

Platform büyük ilgi görürken Fortnite sesli sohbetler, dans partileri ve canlı konserler gibi heyecan verici yeni sosyal özelliklerini tanıttı. 2019’un başlarında Fortnite, ilk oyun içi konserinde Marshmallow’a ev sahipliği yaptı. 2021’de Travis Scott ve Ariane Grande de dahil olmak üzere daha fazla ünlü kulübe katıldı. Platformdaki sosyal VR gözlükleri, metaverse’e ilk adım olarak kabul edilir. 

Şu anda V-Bucks, Fortnite’ta oyun içi para birimi olarak hizmet veriyor. Bu oyun içi para kıyafetler, kazmalar, şallar, ifadeler ve savaş biletleri gibi şeyler satın almak için kullanılıyor. Kripto para birimlerinin ve NFT’lerin trendinin yükselmesiyle birlikte, birçok oyun platformu kripto ödemelerine ve varlık tokenizasyonuna geçiş yaptı. Aslında, NFT pazar yerleri bugün bir servet değerindeki oyun içi varlıklarla dolup taşıyor. Fortnite’ın metaverse tutkusu hala güçlü olsa da, oyun platformunun yakın zamanda NFT’lere girmeyeceği sonucuna varıyoruz.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!  

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar