.

FTX, Solana NFT’lerine Destek Verdiğini Duyurdu! İşte O Projeler..

Küresel çapta hizmet veren kripto para borsası FTX, gizemli bir tweet ile Solana (SOL) NFT projelerinden bazılarına destek verdiğini duyurdu. Söz konusu gizemli tweet, Degen Ape Academy, Aurora, Thugbirdz ve Solana Monkey Business‘ın siluetli görüntülerini içeriyordu. Daha sonra FTX resmi hesabı bir takip tweetinde yeni başlatılan bir Solana NFT projesi olan Galactic Geckos’u da ekledi.

Geçtiğimiz ay Solana, fiyat artışı ve çok kısa bir süre içinde en iyi dijital koleksiyonlara giren birkaç yeni NFT projesinin lansmanı ile kripto piyasasını yönetmişti. Özellikle Degen Ape serisi, dijital avatar için milyonlar kazanan en popüler NFT olmuştu.

FTX, geçen ay oldukça tuhaf bir açılış yapan yerel NFT platformunu başlatmıştı. Lansman sırasında NFT basım ücretlerinden feragat edildi çünkü, FTX’in kripto topluluğundan ağır tepkiler almasına yol açan bir defaya mahsus 500 dolarlık bir NFT basma ücreti talebi mevcuttu. Bu durum da birçok insanın borsayı eleştirerek ağa balık resimleriyle spam göndermesine neden oldu. Borsa daha sonra alınan kararla NFT basma ücretini düşürdü.

Solana Ağ Arızasından Kurtuldu

Solana (SOL), kripto piyasasının geri kalanının düşüş dalgasından sarsıldığı üçüncü çeyrekte en fazla kar eden kripto paralar arasındaydı. SOL fiyatı, Ağustos ayının başına doğru 35 doların biraz üzerine çıktı ve ardından önceki 80 dolarlık ATH’sinin neredeyse üç katına çıkarak 200 doların üzerinde yeni bir ATH’ye yükseldi.

Ancak Ethereum katili olarak adlandırılan Solana, geçen ay bir ağ hatasıyla karşı karşıya kaldı ve bu da blok zincirinin yaklaşık 24 saat boyunca kapanmasına neden oldu. Bu kesinti ise, altcoin’in 120 doların altına geri çekilmesine ve ani düşüşüne yol açtı. 

Bununla birlikte, altcoin ağ kesintileri sorunundan kurtulmayı başardı ve şu anda Ekim ayının başında çift haneli kazançlarla 160 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Son çeyreğin yükselişinin başlaması, SOL’un yükseliş yollarına geri dönmesine ve ATH’sini yeniden test etmesine yardımcı olabilir.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar