test

.

FTX Token, LedgerX ile Ortaklık Sağladıktan Sonra ATH Yaptı

FTX Token ve FTX borsası oldukça yoğun bir yıl geçirdi. Son birkaç aydır FTX, yeni ortaklıklar ve tanıtım sağlayan gerçekleştirdi. Ayrıca FTX, Major League Baseball’un resmi kripto borsa sponsoru oldu.

Dahası, geçen 31 Ağustos’ta FTX, LedgerX’i de satın aldıklarını duyurdu.

Belirtmek gerekirse, LedgerX, vadeli işlemler, opsiyonlar ve takaslar gibi Bitcoin türevlerinin ticareti için düzenlenmiş bir platformdur. ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından düzenlenen DCM’dir (tasarım sözleşmesi piyasası). Ayrıca, bir DCO (türev takas kuruluşu) ve bir SEF’dir (swap yürütme tesisi).

Bu ortaklık FTX’e ciddi değişiklikler getirdi. CoinMarketCap’in bir raporunda, FTX FTT %40’ın üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 70 dolara ulaştı. Ancak, yazı yazılırken fiyat değişti ve kayıtlara göre, şu anda aşağı yukarı fiyat 63 dolarda.

FTX Token grafik
FTT/USD 4 Saatlik grafik Kaynak: Trading View

Raporlara göre, FTX Token ‘ın toplam piyasa değeri 6.19 milyar dolar. Bu, FTT’yi Binance’in BNB’sinin yanındaki en büyük ikinci değişim belirteci yapar.

Ayrıca FTX, LedgerX’i ne kadar fiyata satın aldıklarını açıklamadı. Bununla birlikte, anlaşmanın FTX’in ABD’ye düzenlenmiş vadeli işlemler ve opsiyon ticareti sunmasına yardımcı olacağı bildiriliyor.

FTX US başkanı Brett Harrison, şunları vurguladı:

“Bu satın alma, FTX Token’ın hızla büyüyen ABD işi için önemli bir dönüm noktasıdır ve düzenlenmiş kripto türevlerini ABD kullanıcı tabanımıza getirme stratejimizin önemli bir parçasıdır.”

FTX, kripto topluluğunun nabzını zaten elinde tuttuğunu kanıtlıyor. FTX’in gelecek planları da bununla uyumlu. İnsanlar FTX’in bundan sonra neler yapacağını tahmin ediyor ve güveniyor.

FTX Token(FTT) Nedir?

8 Mayıs 2019’da piyasaya sunulan FTX Token, Sam Bankman-Fried ve Gary Wang tarafından kurulan FTX borsasına ait bir tokendır.

Bir kripto para likidite sağlayıcısı olarak bilinen Alameda Research tarafından tasarlanmış olan FTX Token, kaldıraçlı işlemleri kullanan kullanıcıların güvenli ve otomatik bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmesini amaçlamakta. Dolayısıyla FTX sayesinde kaldıraçlı işlem ekosistemine güvenlik ve otomatik işlem unsurları entegre ediliyor.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar