test

.

FTX Token(FTT) Nedir?

8 Mayıs 2019’da piyasaya sunulan FTX Token, Sam Bankman-Fried ve Gary Wang tarafından kurulan FTX borsasına ait bir tokendır.

FTX Token (FTT) Nedir?

Bir kripto para likidite sağlayıcısı olarak bilinen Alameda Research tarafından tasarlanmış olan FTX Token, kaldıraçlı işlemleri kullanan kullanıcıların güvenli ve otomatik bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmesini amaçlamakta. Dolayısıyla FTX sayesinde kaldıraçlı işlem ekosistemine güvenlik ve otomatik işlem unsurları entegre ediliyor.

Kaldıraçlı token kullanma nedenleri:

1. Riski Yönetmek. Kaldıraçlı tokenler, karları otomatik olarak dayanak varlığa yeniden yatırır ve para kaybı durumunda riskleri azaltır.  

2. Marjı Yönetmek. Bir spot piyasada normal ERC20 tokenları gibi kaldıraçlı tokenlar satın alabilirsiniz.  

3. Kaldıraçlı tokenler, ERC20 tokenleridir, böylece sahipleri, marjin pozisyonlarından farklı olarak bunları hesaplarından çekebilirler.

FTX, kripto para türev borsasında düşük işlem ücretleri, düşük spread’ler, derinlikli bir emir tablosu, USDT vadeli işlemleri, dünyadaki ilk endeks vadeli işlemleri, 101 kata kadar kaldıraçlı işlemler ve stablecoin ödemeleri gibi pek çok yenilikçi işlem yer almakta.

Kaldıraçlı İşlem Nedir?

Kaldıraç, bir yatırımın potansiyel getirisini artırmak için borç para kullanımının görüldüğü bir yatırım stratejisidir. Kaldıraç, bir firmanın varlıkları finanse etmek için kullandığı borç miktarını da ifade edebilir

FTX Token(FTT) Nasıl Alınır?

FTX Token Binance üzerinden aşağıdaki birkaç adımı takip ederek kolaylıkla satın alınabilir:

  • FTT satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna FTT yazın ve altta açılan FTT/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “FTT AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek FTT alma işlemini tamamlayın.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar