.

Gaming Metaverse Hareketinde Öne Çıkan Yedi Önemli Proje

Gaming Metaverse, etkileşimli deneyimlerle dolu sürükleyici bir dünya önümüze açılıyor ve yeni ortaya çıkan oyna-kazan modeli oyunlar ve NFT’ler sayesinde ekonomik fırsatlar giderek artıyor.

Metaverse’in yaygın bir şekilde benimsenip benimsenmeyeceğini ve bu süreçte katılımcıların oynayabileceği, çalışabileceği ve sosyalleşebileceği bir merkez haline gelip gelmeyeceğini söylemek için henüz çok erken olsa da, birkaç blockchain destekli sanal gerçeklik (VR) uygulaması şimdiden bir başarı elde etti. Bu arada yatırımcılar, harika getiriler sağlama potansiyeline sahip metaverse girişimleri için giderek daha da fazla yatırım yapıyorlar.

Facebook bile VR kulaklıkları ve artırılmış gerçeklik (AR) gözlükleri/bileklikleri ile uyumlu metaverse teknolojileri oluşturmak için 50 milyon dolarlık yatırım ile harekete geçiyor. 

Not: Bileklik, bilekte elektrik motoru sinir sinyallerini algılayan sensörler aracılığıyla karmaşık el hareketlerini yorumlamak için tasarlanmıştır ve kullanıcıların gözlüklerinden yansıtılan ortamla etkileşime girmesini sağlıyor.

Kulağa biraz fantastik geliyor fakat ilk günlerde internet için de aynı şeyi söylemediler mi? İşte şu anda dijital alanda deneyimsel ufukları genişleten yedi proje.

PlanetSandbox

PlanetSandbox, oyuncuların hem diğer oyuncularla savaşarak hem de metaverse içinde kullanım için dünyaları özelleştirerek dijital para kazanmalarını sağlayan, yakın zamanda piyasaya sürülen bir 3D oyundur.

Kripto destekli sanal alan oyunu, gelecekte bir AR/VR entegrasyonuna sahip olacak ve oyunculara bir inşa aracına erişim sağlayarak kendisini örneklerinden ayıracak. Hiç bir oyunun arazisini değiştirmek ya da tamamen farklı bir ekosistem tasarlamak istediniz mi? Bu özellik, manzara, hava ve yerçekimi değişikliklerini mümkün kılacak. Oyuncular ayrıca savaş, zombi modu ve yarış gibi modlar için oyun kurallarını belirleyebilecek ve başkalarını katılmaya davet edebilecek.

Hepsinden iyisi, oluşturulan sanal alanlar oyun içi dijital varlıklar kazanmak için takas edilebilir veya kiralanabilir olacak. Kazanma fırsatlarından bahsetmişken, PlanetSandbox’ın geliştiricileri, deneyimli DeFi kullanıcılarının ilgisini çekebilecek bir şey olan, gelecek yılın başlarında token staking’i tanıtmayı planlıyor. İşte iştahı kabartacak oyunun fragmanı.

Pocket Arena

Pocket Arena, İsviçreli mobil oyun geliştiricisi Emoji Games tarafından üretilen strateji odaklı merkezi olmayan bir uygulamadır. Beceriye dayalı turnuvaları ve NFT Marketplace ile kullanıcı tarafından oluşturulan NFT oyunlarını destekleyen, oyna-kazan tabanlı bir NFT DApp oyun portalı ve platformudur. Pocket Arena (PA), tüm oyunculara gerçek ödüller vermek ve Pocket Arena DApp’lerinin NFT oyun simgesi olarak işlev görmesi üzerine tasarlanmış bir ERC 20 yardımcı program simgesi olan Pocket Arena Token “POC” tarafından desteklenmektedir.

Gaming Metaverse

Good Games Guild

Good Games Guild (GGG) sadece bir dApp değildir; elde edilen maksimum ödül için sahip olduğu varlıkları optimize ederek en büyük sanal dünya ekonomisini yaratmayı amaçlayan bir oyun merkezidir. Bu, özel dünyada, tüm oyuncuların projenin nasıl işleyeceği konusunda söz sahibi olduğu anlamına gelir.

Hala oluşum aşamasında olan Good Games Guild, tüm katılımcıların, platformun bilginleri tarafından kullanılacak NFT’leri kiralamak da dahil olmak üzere metaverse tabanında etkileşimden gelir elde etmelerini sağlayan tam teşekküllü bir oyna-kazan oyun ekosistemi olmayı hedefliyor. Stake fırsatları da var. İlginç bir şekilde, GGG kısa süre önce yukarıda bahsedilen PlanetSandbox ile bir ortaklık kurdu.

Gaming Metaverse

The Killbox

The Killbox , oyuncuların elit mangalar oluşturduğu ve oyun içi NFT silahlarını (AK-47’ler, el bombaları, kılıçlar) takas ettiği, aksiyon dolu bir, birinci şahıs nişancı oyunudur. Haftalık mücadeleler, sıralama maçları ve kripto ödüllerinin dağıtımı için bir piyango sistemi içeren The Killbox, muhtemelen Call of Duty gibi eski nişancı oyunlarının hayranlarına hitap edecek.

Killbox’ın oynanışı, VR yetenekleriyle 360 ​​derecelik bir arena savaşı deneyimi ile etkileşimli olacak. Ek olarak, kullanıcılar oyunlarından ödüller kazanırken keskin nişancı ve DM modu gibi çeşitli oyunlardan birini seçebilecekler. Yerel tokenlerini piyasaya sunmaya hazırlanıyorlar.

Rokosoft

Rokosoft , Good Games Guild gibi, hem kendi sürümleri hem de ortak şirketler için teknolojik altyapı aracılığıyla gerçek bir oyun ekosistemi inşa ediyor. Metaverse çözümleri, oyun içi koleksiyonların ticareti için bir P2P pazar yeri, oyun ekonomilerine entegre yerel bir token (ROCO) ve geliştiriciler için açık kaynaklı yazılım geliştirme kitlerini içerir.

Üretim hattından çıkan ilk sürüm, fantastik bir krallıkta geçen çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu (MMORPG) olan Rise Online’dır. Rise Online, piyasaya ROCO’nun tanıtımı da dahil olmak üzere Rokosoft’un halka açık lansmanında ön sıralarda yer alacak.

Bemil

Metaverse hareketi hakkında konuştuğumuzda, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların dikkatini çeken oyunları vurgulamamız gerekiyor. Bemil‘de bunlardan biri. Geçen çeyrekte Google Play’de resmi olarak yayınlanan Bemil, etkileyici bir günlük %5 büyüme oranıyla Ağustos ayı sonunda 15.000 aktif kullanıcı sayısına ulaştı.

Oyun, bir galaksi teması ve oyuncuların savaşlara katılmasına, klanlar oluşturmasına, mini oyunlar oynamasına ve daha pek çok şeye olanak sağlayan oyna-kazan özellikleri içerir. Fado.vn’nin kurucusu, kendini kanıtlamış girişimci Han Nguyen tarafından geliştirilen Bemil’in modeli, uzun süreli bir deneyim yaratmak için geliştiriciler, oyuncular ve yatırımcılar arasındaki teşvikleri hizalamaya odaklanıyor. Yaklaşan bir token satışı hakkında daha fazla bilgi açıklanırken Bemil’i takipte kalın.

Faraland

Son olarak ise Faraland, Binance Akıllı Zinciri (BSC) üzerine inşa epik metaverse tabanlı RPG oyunudur. Kahramanlar (insanlar, orklar, elfler, iblisler, vb.) ve nadir ekipman gibi tahsil edilebilir öğeler, Binance’in yerel BNB tokeninde belirtilen varlıklarla alınır. Amaç? Elbette kahramanlarınızı savaşa hazırlamak ve donatmak için. 

Metaverse deposuna ise, NFT’lerin hem doğrudan ticaretini hem de stake edilmesini destekleyen çeşitli oyna-kazan mekanizmaları yerleştirilmiştir.

Gaming Metaverse

Bu yedi proje ile şu anda ortaya çıkan diğer pek çok proje arasındaki rekabet, metaverse kavramı yavaş yavaş yerleştiği için anlaşılır bir şekilde şiddetli. Eğer istediklerini başarırlarsa, dahili bir DeFi mekanizmasına sahip bu oyna-kazan sürümleri, oyun endüstrisi için heyecan verici yeni bir çağ başlatacak ve NFT’ler ve blok zinciri için popüler bir kullanım örneği sağlayacaktır. 

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar