.

Google’dan Büyük Adım! Kripto Para Platformu Bakkt İle Ortaklık Kurdu

İnternet devi Google, kripto para piyasasında, yatırım ve depolama işlemleri dahil tüm kripto para hizmetleri için tasarlanan Bakkt ile ortaklığını duyurdu. Ortaklığın ardından şirketin müşterileri Google Pay üzerinden online ödeme gerçekleştirebilecek.

Kripto para platformu Bakkt’ın kullanıcıları artık, sanal Bakkt Visa kartlarını günlük eşya ve hizmet alımlarında ya da online mağazalarla G-Pay’in kabul edildiği her yerde kullanabilecekler. Ödeme esnasında Bitcoin gibi dijital varlıklar da işletmenin hesabına kripto paranın yanı sıra dilediği takdirde fiat para olarak da aktarılabilecek.

Bakkt, buna ek olarak yapay zeka, makine öğrenimi ve coğrafi konum işlevine sahip bir analiz platformu kurmak için de Google Cloud’u kullanmayı planlıyor.

Bu Anlaşma Bakkt’ın Marka Gücünün Göstergesi

Bakkt CEO’su Gavin Michael, ortaklığın Baktt markasının gücünü gösterdiğini belirtti ve konuyla ilgili detaylı olarak şunları söyledi:

Bu ortaklık, müşterilerimizin dijital varlıklarından gerçek zamanlı ve güvenli şekilde yararlanmalarını sağlaması açısından çok önemli ve Bakkt’ın dijital varlık piyasasındaki güçlü pozisyonunun bir kanıtı… Buna ek olarak, Google Cloud ile ortaklık yapmak, milyonlarca insanın ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayabilecek konuma ölçeklenmemiz açısından da çok önemli”

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar