.

Güney Kore Blockchain Destekli Covid-19 Aşı Pasaportunu Çıkartıyor

Güney Kore Covid-19 aşılarını blockchain altyapısı kullanarak işleyeceğini tüm dünyaya duyurdu. Pasaport, ülkeler arası geçişte, virüsün takibini yapacak verilere sahip olacak. Sisteme hızlı bir şekilde geçilmesi bekleniyor. Güney Kore Başbakanı Chung Sye-Kyun, hükümetin pasaportu çoktan geliştirdiğini ve bir akıllı telefon uygulaması aracılığıyla kullanılabileceğini açıkladı.

“İnsanlar aşı pasaportu veya yeşil kart sistemlerinden normale dönme duygusu yaşayacak”

Sye-Kyun

Kimlik Hırsızlarından Korunmak İçin Blockchain Tercih Edildi

Güney Koreli başbakan ayrıca kötü niyetli davranışlardan korunmak adına blockchain teknolojisinden yararlanılacağını belirtti. Güney Kore şimdi, aşı pasaportlarını benimseyen, kilitlenme ve kapatmalardan sonra hızla geri adım atmaya çalışan, büyüyen bir yetki alanı listesine katıldı. Daha önce, New York Valisi Andrew Cuomo, eyaletin blockchain tabanlı aşı pasaportu olan Excelsior Pass’ı piyasaya sürdüğünü duyurmuştu. New Yorklu sakinleri pasaportu arenalara, spor stadyumlarına, düğün resepsiyonlarına ve diğer halka açık yerlere erişmek için kullanacak.

Önümüzdeki Aylarda Yaygınlaşacak

Salgının kontrol altına alınması adına, adımlar hızlı şekilde atılacak. Önümüzdeki dönemlerde başlayacak olan uygulama hız kesmeden devam edecek.

Kanada sağlık bakanı Patty Hajdu, “G7 ortakları, ülkeler arasında bir miktar tutarlılık ve bir miktar işbirliği olması gerektiği konusunda hemfikirdi, bu nedenle, bir kişinin nereye seyahat ettiğine bakılmaksızın tanınabilir bir tür sistemimiz var,” dedi. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında aşı pasaportlarının uluslararası seyahatin büyük bir parçası olacağını doğruladı. “Aşı sertifikasyonu konusunda, kesinlikle uluslararası seyahatin aşı pasaportlarının kullanılacağı bir dünya olacak” dedi.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar