.

Güney Kore, Borsalardaki Altcoin Listelerini İnceleyecek

Güney Koreli yetkililer, Yatırımcılar için potansiyel riskleri azaltmak için, borsalarda bulunan Altcoinlerin listeleme süreçlerini inceleyecek.

Altcoinlerin fiyat ve popülaritesindeki önemli artış, Güney Koreli yetkililer arasında endişelere yol açtı. Ülkenin banka birliği, üyelerine kripto borsalarında alım satım için mevcut olan ve hızla artan alternatif kripto para sayısını araştırmalarını tavsiye etti.

Altcoinler İçin Güney Kore Uyarısı

Bitcoin yılın başından yükselişini sürdürmesine rağmen, 2021 yılında Altcoinlere ciddi miktarda para kaydı.

Dahası, Dogecoin ve SHIBA INU gibi sağlam projeleri olmayıp sosyal medya üzerinden paylaşılan bu Coin ciddi fiyatlandı.Bu trendlerden faydalanan kripto borsaları , yeni sıcak parayı listelemek için acele ediyor . Yerel bir rapora göre, bu Güney Kore’de gerçek bir sorun haline gelmiş gibi görünüyor.

Banka birliğinin yerel borsalarda hızla artan Altcoin sayısının yatırımcılar için riskleri artırdığına inandığını bildirdi. Sonuç olarak, üyelerine risklere maruz kalmayı azaltmak için açık bir hareketle bir borsanın alım satım kapasitesini ölçmek için listeleme süreçlerini incelemelerini tavsiye etti.

Bitcoin’e kıyasla hızla büyüyen alts ticaret hacmini özetledi. En büyük yerel kripto borsası Upbit sadece %4,26’lık bir BTC işlem hacmi görürken, kalan% 95’in üzerinde altcoinler sorumlu olması dikkat çekiyor.

Güney Kore’deki Yönetmelikler

Doğu Asya ülkesi, son zamanlarda kripto para birimi endüstrisi etrafında yasal bir çerçeve oluşturma konusunda oldukça ısrarlı. Mart ayında yetkililer , şüpheli işlemleri bildirmeyen ve ilgili verileri tutamayan borsalar da dahil olmak üzere tüm sanal varlık hizmetleri sağlayıcıları (VASP’ler) için ağır ceza standartları ve para cezaları öneren yeni bir kural uygulamaya koydu.

Sonuç olarak, OKEx Korea ve Binance Korea dahil olmak üzere bazı ticaret merkezleri Güney Kore şubelerini durdurdu.

Ayrı olarak, ülke kripto ticaretinden elde edilen karlara % 20 sermaye vergisi uygulamayı planlıyor.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar