.

Güney Kore Hükümeti, Kripto Para Gelirlerine Vergilendirme Getirecek

Güney Kore maliye bakanı, kripto para yoluyla elde edilen gelirlerin tamamının 1 Ocak 2022 tarihinden sonra vergilendirileceğini, fakat NFT’lerin (non-fungible token) şimdilik süreçte vergilendirilmeyeceğini söyledi.

Ulusal Meclis’in Çarşamba günkü yıllık incelemesinde, Ekonomi ve Maliye Bakanı Hong Nam-ki, önümüzdeki yıldan itibaren, Güney Kore vatandaşlarının kripto para yoluyla elde ettiği gelirleri vergilendirmeye başlamayı planladığını söyledi. Ardından, NFT’lerin vergilendirilmesi hakkında soru sorulduğunda, NFT’lerin sanal varlıklar olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmadığı konusunun hala tartışıldığını belirtti. Bakan NFT’lerin şu anda gelir vergisi kanununda sanal varlıklar olarak sınıflandırılmadığını da sözlerine ekledi.

Hong’a, bakanlığın NFT’leri vergilendirmeye hazır olup olmadığını soran Ulusal Meclis Strateji ve Finans Komitesi üyesi milletvekili Yoo Gyeong-joon, dijital varlıkların yaratıcı sanatlar bölümünde besbelli bir biçimde kullanılmaya başladığını belirtti.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar