test

.

Güney Kore’de 25 Milyon Dolar Değerindeki Kripto Para Vergi Dairesi Tarafından Ele Geçirildi

Güney Kore’deki Seul büyükşehir hükümetinin vergi departmanının, ödenmemiş vergilerle yüzlerce kripto yatırımcısından yaklaşık 25 milyon dolar değerinde kripto para ele geçirdiği bildirildi. Bitcoin dahil kripto para birimleri üç borsadan ele geçirildi. Vergi dairesi şimdi vergilerini ödemekte suçlu olan yüzlerce vergi mükellefinin peşine düşüyor.

Vergiler İçin Kripto’ya El Koyma

Yonhap, Seul büyükşehir hükümeti Cuma günü yaptığı açıklamada, vergi ödemelerinde suçlu bulunan yüzlerce kişiden kripto para ele geçirdiğini duyurdu.

Şehir yönetiminin vergi toplama departmanı tarafından üç kripto para birimi borsasında, şirket başkanları da dahil olmak üzere 1.566 kişiye ait kripto para birimleri belirlendi. Şimdiye kadar, vergi dairesi, hükümete 28.4 milyar won (yaklaşık 25.47 milyon $) borcu olan 676 kişinin paralarını gecikmiş vergi olarak ele geçirdi. Yakında diğer 890 kişinin kripto varlıklarının peşine düşecek.

Şehir hükümeti, kripto ele geçirilmesinden bu yana 118 vergi mükellefi 1.26 milyar won geri ödedi, şunları söyledi:

Borçlu vergi mükellefleri, vergilerini ödeyecekleri için kripto para birimlerini satmaktan kaçınmamız için sürekli olarak talep ediliyor.

Hükümet, “Vergi mükelleflerinin, kripto para birimlerinin fiyatındaki son artış nedeniyle kripto para birimlerinin değerinin daha da artmasını beklediğine inanıyoruz ve ödenmemiş vergilerini ödemekten ve el koymanın serbest bırakılmasından daha fazla kazanacaklarına karar verdik” dedi.

Şehir yönetimi, kripto para birimlerine el konulan bir hastanenin müdürünün bir örneğini verdi. Yetkililerden madeni paralarını satmamalarını istedi ve ödenmemiş vergilerle borçlu olduğu 1 milyar won’un 580 milyonunu anında ödedi ve geri kalanı için güvence sağladı. Benzer şekilde, başka bir vergi mükellefi, hükümetten ele geçirilen 3 milyon won değerindeki kripto para birimlerini satmamasını istedi ve iki yıl içinde değerlerinin önemli ölçüde artacağını ve 20 milyon wonluk ödenmemiş vergisini fazlasıyla karşılayacağını iddia etti. Vergi dairesine göre, suçlu vergi mükellefleri arasında en popüler kripto para birimi bitcoin (% 19), ardından her ikisi de% 16 ile Dragonvein ve XRP geliyor. Bir sonraki en popüler kripto, ethereum (% 10) ve ardından stellar (% 9). Yerel Güney Kore vergi dairesinin vergi ödemeleri için kripto para birimlerini ele geçirmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar