test

.

Hedge Fonu Marshall Wace Kripto Para Piyasasına Yatırım Yapmayı Planlıyor

Hedge Fonu Marshall Wace LLP , 1997 yılında Paul Marshall ve Ian Wace tarafından kurulan Londra merkezli bir riskten korunma fonudur . Marshall, başkan ve baş yatırım sorumlusu olarak ve Wace, genel müdür ve risk sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Şirket, dünyanın en büyük hedge fon yöneticilerinden biridir.

Yönetim 55 milyar dolarlık varlığa sahip Londra merkezli hedge fonu Marshall Wace’in kripto sektörüne yatırım yapmayı planladığı bildiriliyor.

Financial Times haberi Salı günü, Marshall Wace’in planlarını bilen kişilere atıfta bulunarak bildirdi. Hedge fonunun, gelişmelerinde geç bir aşamada olan kripto şirketlerinde hisse satın almakla ilgilendiği söyleniyor.

Rapora göre Marshall Wace, özellikle stablecoin’ler, dijital para birimleri için ödeme sistemleri ve blockchain teknolojisi gibi sektörlerdeki yatırımları hedefleyecek.

Marshall Wace, stabilcoin USDC’nin arkasındaki şirket olan Circle‘da zaten bir yatırımcı . Riskten korunma fonu, Circle’ın Mayıs ayında kapanan 440 milyon dolarlık bağış toplama turuna katıldı.

Marshall Wace’in kripto portföyünün Marshall Wace Asia CEO’su Amit Rajpal tarafından yönetileceği bildiriliyor. Rapora göre, fon kripto şirketlerine yatırım yapmanın yanı sıra potansiyel olarak kripto para ticareti de yapabilir.

Marshall Wace, kripto sektörüne giren en son büyük hedge fonudur. İngiltere hedge fon milyarderi Alan Howard , CoinShares ve Ledn dahil olmak üzere en az dokuz kripto firmasında yatırımcı. Amerikan Hedge fonu Renaissance Technologies da düzenlenen bu yıl Mart ayı itibariyle, Kenan ve Marathon dahil kripto madencilik hisse senetleri, pozisyonları.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar