.

Hindistan Başbakanı Kripto Paralar için Küresel İşbirliği Çağrısı Yaptı

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, kripto paralar konusunda küresel işbirliği çağrısında bulundu. Başbakan Modi, tüm ülkelerin kripto para birimlerine karşı aynı yaklaşıma sahip olması gerektiğini söyledi. Hindistan hükümeti kripto düzenleyici kurallar üzerinde çalışıyor.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, her ülkeyi küresel işbirliğine ve kripto para birimlerinin ortaya çıkardığı zorlukları yönetmeye yönelik ortak bir yaklaşıma çağırdı.

Pazartesi günü, Dünya Ekonomik Forumu’nun Davos Gündemi’ndeki “Dünyanın Durumu” oturumu sırasında Modi, ülkelerin kripto para birimlerini yönetmeye yönelik tek bir yaklaşım benimsemesi gerektiğini böylelikle ortaya çıkan zorlukların azalabileceğini belirtti. Başbakan şu sözlerde bulundu:

“Bugün küresel düzenin değişmesiyle birlikte küresel bir aile olarak karşı karşıya olduğumuz zorluklar da artıyor. Herhangi bir ülkenin aldığı önlemler, kripto para birimlerinin çıkardığı zorlukları önlemeye yetmez. Bütün ülkelerin bu konuda aynı yaklaşıma sahip olması gerekir.”

Davos Gündeminde Kripto Paralar Konusunda İşbirliği Çağrısı Yapıldı

Davos Gündemi, çeşitli küresel ekonomik zorlukları tartışmak için dünya liderlerini bir araya getiriyor. Etkinlik son yıllarda yeni misyonlar da edindi. Net sıfır emisyonunu, siber esnekliği hızlandırmayı amaçlayan çeşitli girişimler oluşturmak için fikirler de tartışılacak.

Başbakan Modi’nin Davos’da yaptığı çağrı, ülkeleri kripto para birimi konusunda işbirliği yapmaya çağırdığı ilk çağrı değil. Geçen yıl, ABD Başkanı Joe Biden’in ev sahipliğinde düzenlenen zirvede Modi, kripto para biriminin demokrasiyi güçlendirmek için kullanılması gerektiğini söyledi.

Hindistan hükümeti “Kripto Para Birimi ve Resmi Dijital Para Biriminin Düzenlenmesi” tasarısı üzerinde çalışıyor. Modi, yasa tasarısının düzenlenmesinden sonra Hindistan’ın kripto para birimi düzenlemesiyle ilgili nihai kararı verecek.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar