.

Huobi, Yasağın Ardından Çinli Kullanıcılar İçin Hizmetlerini Sonlandırdı

Küresel çapta hizmet sunan Huobi Global, Çin’deki hizmetlerin sonlandırıldığını duyuran ilk kripto platformu oldu. Duyuru, Çin’in en son kripto para işlemleri yasa dışıdır çağrısının ardından geldi. Popüler kripto borsası, Çin sınırlarında ve Çin cep telefonu numaralarını kullanarak yapılacak yeni kayıtları devre dışı bıraktı. Ancak, Huobi Hong Kong kullanıcıları için yeni kayıtlar hala mevcut durumda.

Çin Merkez Bankası, kripto para cezası hakkında ayrıntılı bir bildiri yayınladı ve tüm kripto işlemlerini yasa dışı kabul etti. Türünün ilk örneği olarak kabul edilen düzenleyici belgeler, ülkede madencilik faaliyetlerinin ve kripto ticaretinin önlenmesi hakkında ayrıntılı talimatlar verdi. Bununla birlikte Çin Merkez Bankası, yabancı kripto borsalarını Çin sınırlarında herhangi bir hizmet sunmamaları konusunda da uyardı.

Her ne kadar Çin’in kripto para birimlerini yasaklaması yeni bir şey olmasa da, 2017 veya mevcut boğa döngüleri sırasında bu tavır bir tür norm haline geldi. Bununla birlikte, Çinli uzmanlar, Yüksek Mahkeme de dahil olmak üzere 9 diğer önemli kurumu içerdiğinden, mevcut yönergelerin daha önce hiç görülmemiş bir şey olduğunu iddia ediyor. Huobi’den sonra OKEx ve hatta Binance gibi diğer popüler kripto borsalarının da benzer kararlar alarak duyurular yapması bekleniyor.

Kripto Piyasası Çin FUD’una Karşı Daha Dayanıklı Görünüyor

Çin FUD’u genellikle her boğa döngüsünde büyük bir kripto pazarında satışla sonuçlandı, kripto pazarından yaklaşık 500 milyar doların silindiğini gören son Mayıs pazarı kargaşasının da Çin kripto yasağı tarafından körüklendiğine inanılıyordu. Bununla birlikte, kripto piyasası, önceki satışlara kıyasla Bitcoin ve Ethereum gibi en iyi kripto varlıklarının fiyatında küçük bir düzeltme gördüğü için FUD’a karşı daha dirençli gözüktü.

Kripto analisti Santiment’in ticaret verileri, haberlerin ardından %5’e yakın keskin bir düzeltmeye rağmen, yatırımcıların düşüşü satın alma fırsatını kullandığını gösteriyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar