.

İdeal Portfoy Nasıl Olmalı? 1000 Dolar Bitcoin, ETH, ADA ve Altcoinler Arasında Nasıl Bölüştürülebilir?

Şu anda yatırımcıların kontrol ettiği deva bir kripto para okyanusu bulunmaktadır. Bu okyanusta doğru yöne yelken açmak ise yatırımcıların en zahmetli görevlerinden biridir. Karar verme yükümlülüğü hafifletmek için popüler kripto traderı ve Altcoin Daily’nin ev sahibi Aaron Arnold, kısa süre önce, önümüzdeki yıllarda kümülatif olarak 1000 dolar ve HODL yatıracağı bir dizi altcoin listeledi. Lavina Daryanani’nın aktardığı listeye, gelin kısa bir göz atalım.

İlk Altcoin’imiz: Ethereum

Başarılı trader Arnold, porföyünün beşte birini en büyük altcoin Ethereum’a ayırdığını ileri belirtiyor. Nedeni olarak, kripto varlıklarının büyüyen ana akım blok zincir teknolojilerinin üzerine inşa edilmesini ileri süren Arnold, ek olarak bu benimsemenin önemli bir faktör olduğunu ekledi. Bir başka neden olarak şu açıklamayı konuşmasına ekledi:

“200 dolarım doğrudan Ethereum’a gidiyor. Goldman Sachs, JPMorgan’ın Repo Blockchain ağında ticarete yeni başladı ve bu son derece özel olmasına rağmen, Ethereum blok zincirinde son derece izinli.”

Ek olarak Arnold, İsrail merkez bankasının, dijital şekel(İsrail para birimi) projesini ilerletmek için Ethereum’un blok zinciri teknolojisini kullanmaya hazır olduğu bildiriliyor. Tüm son gelişmelerle birlikte ETH, analistin kaçınılmaz seçimiydi.

İkinci Sırada ADA, DOT ve KSM Üçlüsü var

Listenin diğer isimlerine doğru ilerlerken, Arnold, akıllı sözleşmelerin geleceğine ayrıca dikkat çekerek, şu açıklamada bulundu:

“Bir sonraki 100 dolarım, doğrudan Cardano, Polkadot ve bu durumda Kusama gibi ilerleme kaydeden Ethereum interoperatörlerine yatırılacak.”

Ekosistemdeki diğer gelişmelerin arkasındaki isim Polkadot’la devam edersek, son zamanlarda kripto pazarlarından iyice ayrıştığını gözlemyebiliriz. Aynısı, son analizlerimizden birisinde de ele almıştık. Kusama’ya gelince, parachain müzayedelerinin ilk ayağı fiyatına olumlu yansımadı.

Aslında yazının yazıldığı sıralarda, KSM %50’ye varan haftalık düşüş kaydettikten sonra 186.67 işlem görmeye başladı. Yine de trader, uzun vadede KSM üzerine iddiaya girmeye hazır olduğunu belirtti.

Cardano’nun Orion ile son ortaklığı, tüccara göre “çok çok havalı” görünüyordu ve bu nedenle varlığın geleceği de ona göre parlak görünüyordu. Ek olarak, Cardano ekosisteminin son zamanlarda sürekli olarak kendini geliştirdiği ve yükselttiği belirtilmelidir.

ENJ & AKIŞ:

Ardından Arnold, yatırım yapılabilir tutarının onda birini blok zinciri tabanlı oyun platformu Enjin (ENJ) ve eğlence odaklı blok zinciri Flow’a (FLOW) aktaracağını söyledi. Tüccar, NFT’lerin benimsenmesinin ve artan popülaritesinin bu belirteçler üzerinde olumlu bir etkisi olacağını savundu. Nitekim, NFT sitesi Rarible 14,2 milyon dolar topladı ve kısa süre önce FLOW blok zinciri ile en son ortaklığını duyurdu.

DOGE: 

Tüccar, DOGE’nin uzun vadeli beklentilerine inanmadığını açıkça belirtse de, bunun “biraz daha eğlenmeye başlamak” için doğru nokta olduğunu belirtti. Ekledi,

“Kayıtlara göre, benim Doge’m yok, Doge’m yok ama Elon Musk böyle varlıklara pompalamaya devam ettiği sürece ilerleme devam ediyor.”

BTC: 

Bitcoin olmadan herhangi bir portföy eksik, değil mi? Analiste göre en büyük kripto, herhangi bir günde en iyi atış. dedi ki,

“Toplam 1.000 dolarımdan 500 doları hemen Bitcoin’e koyuyorum. En hızlı olmayabilir, diğer altcoinlerin tüm özelliklerine sahip olmayabilir ama en merkezi olmayan, sansüre en dayanıklı olanıdır.”

Sonuç olarak, Arnold’un ideal 1000 dolarlık dağılımı şu şekilde görünüyor:

BTC – $500

ETH – $200

ADA, DOT, KSM – $100

ENJ, FLOW – $100

DOGE – $50

XCAD – $50

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar