.

İki Girişimci Çocuk Garajlarından Ayda 35 Bin Dolarlık Ethereum Çıkarıyor

Amerikalı iki girişimci çocuk, garajlarında kurdukları bir Ethereum (ETH) madencilik sistemi ile ayda 35.000 dolar kazanmayı başardı.

Westport News tarafından yayınlanan bir habere göre (ilk olarak The Dallas Morning News tarafından bildirildi ), Frisco, Texas’ta yaşayan, sırasıyla 14 ve 9 yaşlarındaki Amerikalı kardeşler Ishaan ve Aanysa Thakur, Ethereum madenciliğinden ayda 35 bin dolar kazandılar. Kardeşler, babalarından Bitcoin’in hızlı büyümesi hakkında bir masal duyduktan sonra bir garajlarında oluşturabilecekleri madencilik teçhizatı fikrini geliştirdiler.

Ailesi Tam Destek Oluyor

Kardeşler Mart ayında eski bir oyun bilgisayarı satın alabildiler ve bu da onların madenciliğe başlamalarına ve ilk aylarında yaklaşık 1.000 dolar kazanmalarına yardımcı oldu. Rapora göre, teçhizat kurulumu için babalarının kredi çekerek yardımda bulunduğu çocuklar, YouTube üzerinden mining ( madencilik ) videoları izleyerek kripto madenciliğini öğrendiklerini belirtti. 

Operasyon büyüdükçe, kardeşler madencilik için gerekli olan ekran kartlarında bir eksiklik sorunuyla karşılaştılar. Bununla birlikte, girişimci kardeşler, elektronik mağazalardan ekran kartı stoklarıyla ilgili bilgilendirmelere kaydolarak, stok eksikliğin üstesinden gelmeyi başardı.

Haberde, iki çocuğun yenilenebilir enerji yoluyla tüketilen elektriği ödemenin yanı sıra kazançlarını madencilik operasyonlarını büyütmeye yeniden harcadığı iddia ediliyor. Kardeşler ayrıca sonunda üniversite eğitimlerini finanse etmek için bir miktar para biriktiriyorlar.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

 

 

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar