test

.

İki Haftada 25 Bin Yeni Adres Eklenen SafeMoon, Bir Ayda %70 Geriledi!

SafeMoon kripto para biriminin değeri geçen ay %70’e yakın düşüş yaşadı; ancak bununla birlikte, adres sahiplerin sayısı artmaya devam etti.

Finbold tarafından elde edilen verilere göre SpaceMoon tokeni sahiplerinin sayısı 25.568 arttı. Özellikle, bscscan.com’a göre, 22 Kasım’da 2.905.468 olan adres sayısı, 6 Aralık’ta 2.931.036’ya yükseldi.

SafeMoon Adres Sahipleri
Kaynak: bscscan.com

Piyasa Değerine Göre 225. Sırada

Yazının yazıldığı sırada, son 24 saatte %10.87 ve önceki yedi güne göre %58.08 düşüşle 0.000001352 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ayrıca, piyasa değeri açısından en iyi kripto para birimleri arasında 225. sırada yer alan SafeMoon’un toplam piyasa değeri şu anda 787,820,815 dolardır.

Kaynak: CoinMarketCap.com

Sosyal Medyada İlk 10’da

Garip bir şekilde, 1 milyon doların altında bir piyasa değerine sahip olmasına ve piyasa değeri açısından en iyi kripto para birimleri arasında 225. sırada olmasına rağmen, sosyal medya platformlarında oldukça fazla etkileşim topladı. 

SafeMoon, 5 Aralık itibariylE, bu hafta Twitter’da bahsedilen ilk on kripto para birimi arasında sekizinci sırada yer aldı. SafeMoon ile ilgili 151.757’den fazla paylaşım yapıldı ve şu anda Bitcoin (BTC), Shiba Inu (SHIB) ve Ethereum (ETH) ile ilk onda yer alıyor.

Kaynak: CryptoRank

SafeMoon Nedir?

Kurucusu John Karony olan, Merkeziyetsiz Finans (DeFi) tokeni, aynı zamanda kripto para birimidir.

1 Mart 2021’de 1 Katrilyon arz ile piyasaya sunulan SafeMoon, yapısı gereği alım yapılan tüm işlemlerden %10 komisyon keserek ilk %5’lik kısmını kripto para cüzdanında SafeMoon token bulunduran kullanıcılarına dağıtır. Kalan diğer %5’lik kısım ise yakım ekibine verilerek dolaşan arz miktarı azaltılır.

Sosyal medya profillerinde token hakkında olumlu mesajlar yayınlayan YouTuber Jake Paul ve sanatçı Lil Yachty gibi ünlülerin desteği sayesinde Mart ayındaki başlangıcından bu yana popülaritesini artırdı.

Bu arada Haziran ayında, blockchain güvenlik girişimi HashEx tarafından yürütülen bir akıllı sözleşme denetimi, SafeMoon’da 12 güvenlik açığı tespit etti.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar