.

İngilizlerin Neredeyse Yarısı Bitcoin Yasaklansın İstiyor

İngiliz veri analiz firması YouGov tarafından yayınlanan yakın tarihli bir ankete göre , İngilizlerin %45’i iklim değişikliğiyle mücadele için Bitcoin yasaklansın diyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, anket, konuyla ilgili bir kuşak ayrımı olduğunu gösteriyor. 65 yaş üstü kişilerin %63’ü yasağı desteklerken, 18-34 yaş arası İngilizlerin yalnızca %21’i bu konudaki görüşlerini paylaşıyor.

Sol seçmenlere kıyasla daha fazla muhafazakar seçmen yasağı destekliyor (%44ve %55).

İngiliz kadınların kriptoyu yasaklamaya karşı olma olasılıkları erkeklere göre iki kat daha az, ancak baskıyı destekleyenler arasında cinsiyete dayalı farklılıklar o kadar belirgin değil.

YouGov
Kaynak: YouGov

Muhalifler, Bitcoin’in enerji tüketimini yıllardır kınıyor olsa da, ağ büyümeye devam ettikçe sorun zamanla daha da keskinleşiyor. En iyi kripto para birimi artık Arjantin ülkesinden daha fazla enerji gerektiriyor ve madenciliğin uygulanabilirliği ve faydası hakkında hararetli tartışmaları arttırıyor.

Bitcoin sayesinde zengin olan yatırımcılardan bazıları bile, Bitcoin yasaklansın demese bile, Bitcoin’in çevresel etkisini eleştiriyor. Hatta bir Alman yazılım mühendisi gezegen için zararlı olduğunu iddia ederek, Alman Yeşil Parti’ye değeri yaklaşık 1 milyon euro olan Bitcoin bağışladı.

Yine de, Bitcoin eleştirmenleri bile, kriptoya engel koymanın iklim krizini önlemek için pek bir şey değiştirmeyeceğini kabul ediyor. Yukarıda bahsedilen YouGov anketi, katılımcıların yalnızca %26’sının yasağın etkili olacağına inandığını gösteriyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar