.

İngiltere Finansal Gözlemcisi Binance ‘e Ülkedeki ‘Düzenlenmiş Faaliyeti’ Durdurmasını Emretti

Kripto para borsasının, Mali Davranış Otoritesinden gelen yeni bir bildirime uymak için, lider kripto para borsası Binance’in Çarşamba gününe kadar süresi var. Binace yasaklar İnglitere ‘den geldi. gündemcoin.com ‘un detaylarını aktardığı gelişmeleri, yazının devamında inceleyebilirsiniz.

Binance Durdurma Emri

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’e, FCA olarakta bilinen ülkenin, Finansal Davranış Otoritesi tarafından operasyonlarının gözden geçirilmesinin ardından Birleşik Krallık’taki tüm düzenlenmiş faaliyetlerini durdurması emredildi. FCA yaptığı açıklamada, “Binance Markets Limited’in Birleşik Krallık’ta herhangi bir düzenlenmiş faaliyette bulunmasına izin verilmemektedir” dedi. Ve Binance Group’taki başka hiçbir kuruluşun ülkede faaliyet göstermek için gerekli izinlerden herhangi birine sahip olmadığını ekledi.

FCA, ikaz edeceği noktayı sunarken, yetkisiz borsalara yatırım yapma konusunda da sert bir uyarıda bulundu:

“Kripto varlıklara yatırım reklamı yapan ve satan çoğu firma FCA tarafından yetkilendirilmiyor. Bu, belirli kripto varlıklara yatırım yaparsanız, işler ters giderse Finansal Ombudsman Hizmetine veya Finansal Hizmetler Tazminat Programına erişiminiz olmayacağı anlamına gelir.”

FCA, Bitcoin (BTC) veya Ether (ETH) gibi kripto para birimlerini düzenlemese de, yetkisi vadeli işlem sözleşmeleri ve seçenekleri içeren türev ticaretlerini yönetmektedir. Bu doğrultuda, Menkul kıymet olarak kabul edilen dijital varlıklar da FCA’nın kapsamına girer.

Binance, Pazar günü FCA’ya yanıt olarak kurumsal yapısını netleştirdi. Binance Markets Ltd., “ayrı bir tüzel kişiliktir ve Binance.com web sitesi aracılığıyla herhangi bir ürün veya hizmet sunmuyor” diye tweet attı ve ekledi:

“FCA UK bildiriminin http://Binance.com’da sağlanan hizmetler üzerinde doğrudan bir etkisi yoktur.”

FCA’nın kararı, Binance’in başka bir büyük pazardan çıkacağını açıklamasından sadece bir gün sonra geldi. 15 milyon kişiye ev sahipliği yapan Kanada’nın Ontario eyaletindeki kullanıcıların tüm aktif pozisyonları kapatmak için yıl sonuna kadar süreleri var.

Binance, Cuma günü kullanıcılarını Ontario’nun “kısıtlı bir yetki alanı” haline geldiğini bildirdi, ancak geri çekilmesi için bir neden belirtmedi. Bununla birlikte, Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından kripto borsalarına yönelik kapsamlı bir baskı olan OSC, kararda büyük olasılıkla önemli bir rol oynadı.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, OSC, menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla Kucoin ve Poloniex’in ana şirketlerine karşı dava açtı. Bu ayın başlarında, düzenleyici, benzer ihlaller için Bybit’e karşı duruşma yapacağını söyledi.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar