iOS 12 İçerisinde Bitcoin Glifleri Yer Aldı

Teknoloji konusunda söz sahibi olan firmalardan bir tanesi olarak nitelendirilen Apple; piyasaya yeni sürdüğü iOS 12 işletim sistemi ile yeni bir özelliği de gündeme getirdi. Bu yeni işletim sistemi içerisinde kripto paralara dayalı seçenekler de yer alarak bu işlemlerle ilgilenen kesime büyük oranda destek sağlayabilecek olanakları da içerisinde barındırmaya başladı. Bitcoin gibi sanal para birimlerini içeren Bitcoin Glifleri doğrultusunda da hareket edecek olan iOS 12 yeni işletim sistemi ile etkili bir hizmet anlayışı da söz konusu olarak görülmeye başladı. Piyasaya sürülmesi ile beraber istenmesi halinde kolay yoldan edinilebilecek olan söz konusu glifler yeterli özellikleri sağlayabilecek bir biçimde de yer alıyor.

 Bitcoin Glifleri

Bitcoin Glifleri Nasıl Ulaşılabilir?

Apple teknoloji firmasına bağlı iPhone ve iPad gibi cihaz sürümleri içerisinde kullanılmakta olan iOS 12 yeni işletim sistemi yeni özelliği ile kullanıcılarını tatmin edecek bir evrede yer aldı. Buna bağlı olarak da sık sık kullanılabilecek nitelikte te yer almaktadır. Ancak bu durumu kullanmak adına bazı işlemleri de gerçekleştirmek gerekmektedir. Glif seçenekleri de Apple’ın yeni kısayol seçeneği ile hayata geçirilmektedir. Ayarlar menüsünden kısayol seçeneğini tıklayarak ilk işlemi gerçekleştirmek gerekmektedir. Ancak ayarları kurmadan önce ilk olarak Siri’yi kullanmak durumunda olmanız da bu durumu zorlaştıracak olan evrelerden bir tanesi olarak ifade edilmektedir. Aynı zamanda da söz konusu gliflerin emoji olarak kullanılmaması da sinir bozucu olarak tanımlanan bir durumda yer alıyor. Herhangi bir biçimde sohbet esnasında bu tip glifleri kullanmak mümkün olarak görünmüyor.

Apple bu yeni glifleri ortaya koyarak Bitcoin ve blockchaine gereken desteği sağladığını gösteriyor. Aynı zamanda da Apple teknoloji firması bu yeni gelişmesi ile beraber yeni teknolojik faaliyetlere an be an açık olduğunu da sürekli olarak gösterecek bir biçimde hareket etmeye de devam ediyor. Yakın zamanda da Apple firmasının bu tip sanal para işlemleri esnasında ne şekilde hareket edeceğinin de sinyallerini veren bir unsur olduğu da çoğu kişi tarafından söylenen bir eylem olarak ifade ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir