test

.

İsviçre Bankası UBS, Bitcoin’in Kurumsal Yatırımcılar İçin Riskli Olduğunu Belirtti

İsviçre bankası UBS, yatırımcılara yaptığı son açıklamada, Çin’in kripto piyasasında ki artan baskısının Bitcoin ve diğer kripto varlıklara yatırım yapmayı “uygunsuz” hale getirdiğini belirtti.

UBS, Yaptırımların Fazlasıyla Artacağını Düşünüyor

Asya devi Çin’in dijital varlıklara yönelik son baskıları, piyasadaki kripto paraların ve yatırımcıların değerini olumsuz yönde etkiledi. Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık gibi diğer ülkelerin de sektöre karşı bir takım daha katı düzenleme uygulamayı planlayabileceğini ve böylece kripto paralara yatırım yapmayı yatırımcılar için büyük bir risk haline getireceğini vurguladı.

Hükümetlerin Kripto Üzerindeki Baskıları Arttırıyor

Çin hükümetinin son zamanlarda kripto madenciliğine yönelik düşmanlıklarını yenilediğini belirtmekte fayda var. Çin hükümeti, çevresel kaygıları öne sürerek çok sayıda kripto madenciliği gerçekleştiren şirketin kapatılmasını zorunlu kıldı.

Benzer şekilde, Amerika Birleşik Devletleri’nde, Boston Federal Reserve başkanı Eric Rosengren, Stablecoin’lerin yetkililer tarafından yakından izlendiği gerçeğinin altını çizdi.

Birleşik Krallık’da Mali Davranış Otoritesi kriptoya karşı birkaç uyarı yayınladı ve bir keresinde ülkedeki yatırımcılara kripto alanına yatırım yaparlarsa “tüm paralarını kaybetmeye” hazırlıklı olmalarını belirtti.

Dünyanın dört bir yanındaki diğer ülkeler de kripto endüstrisinin ekonomik etkisini kendi yetki alanları dahilinde kontrol edebilmek için önemli çaba sarf ediyor.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar