.

Jack Dorsey’in Şirketi Block, Bitcoin (BTC) Madencileri İçin Sistem Kuruyor

Jack Dorsey’in ödeme şirketi Block (eski adıyla Square), Twitter üzerinde yapılan paylaşım ile birlikte Bitcoin (BTC) madenciliğini başlatacağını duyurdu.

Block şirketinin donanım genel müdürü Thomas Templeton paylaştığı tweet’lerde, şirketin sonraki adımlar için yaptığı planları da açıkladı.

Templeton’a göre madencilik sürecini daha erişilebilir hale getirme fikri, sadece yeni Bitcoin çıkarmaktan daha da fazlasıyla ilgili. Bunun yerine, şirketin bunu tamamen merkezi olmayan ve izinsiz bir gelecek için uzun vadeli bir ihtiyaç olarak gördüğünü söylüyor.

Templeton, Block’un ayrıca madenciliğin güvenilirliğini ve kullanıcı deneyimini geliştirmek istediğini de belirtti.

“Mevcut sistemlerde duyduğumuz yaygın sorunlar, ısı dağılımı ve tozla ilgili. Ayrıca neredeyse her gün işlevsiz hale geliyor ve bu da zaman alıcı bir tekrara giriyor. Sadece işe yarayan bir şey inşa etmek istiyoruz” diye tweet attı. Templeton. “Ayrıca çok gürültülüler, bu da onları evde kullanım için fazla gürültülü yapıyor.” diye de ekledi.

Dorsey, Bitcoin (BTC) Madenciliğini Kolay Hale Getirmek İstiyor

Dorsey, Ekim ayında bu fikri ilk ortaya çıkardığında, “Madenciliğin daha fazla dağıtılması gerekiyor” sözlerini söylemişti. “Merkeziyetten ne kadar uzak olursa, Bitcoin ağı o kadar esnek olur.” diye de ekledi.

Donanım açısından, Dorsey daha önce  şirketin “özel silikon tabanlı bir Bitcoin madenciliği sistemi” düşündüğünü tweetlemişti. Dorsey, birkaç şirket arasında çok yoğun olduğunu söylediği silikon tasarımının yanı sıra dikey entegrasyona daha fazla odaklanma ihtiyacı hakkındaki düşüncelerini paylaşmaya devam etti.

Dorsey, Ekim ayında “Madencilik herkes için erişilebilir değil. Bitcoin madenciliği, bir güç kaynağına bir teçhizat takmak kadar kolay olmalı. Günümüzde bireylerin kendileri için bir madenci çalıştırmanın karmaşıklığının üstesinden gelmeleri için yeterli teşvik yok.” diye yazmıştı.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar