test

.

Jameika Dijital Para Birimi Önümüzdeki Ay Piyasaya Sürülecek

Jameika Observer tarafından hazırlanan bir rapora göre, Bank of Jamaika‘nın merakla beklenen merkez bankası dijital para birimi önümüzdeki ay piyasaya sürülecek.

Daha önce Mayıs ayında piyasaya sürülmesi nedeniyle CBDC, Eylül ve Aralık ayları arasında diğer bankalara genişletilmeden önce, ülkenin en büyük finans kurumu olan National Commercial Bank aracılığıyla uygulanacak.

Jameika Bitcoin

Geçen hafta bir Rotary Kulübü töreninde konuşan Bank of Jamaika Başkanı Richard Byles, CBDC’nin yalnızca lisanslı ticari bankalara, mevduat kabul eden kuruluşlara ve yetkili ödeme hizmeti sağlayıcılarına satılacağını ve finansal piyasa altyapısına tamamen entegre olacağını söyledi.

“Finans kurumları, CBDC‘yi işletmelere ve bireylere 1 CBDC’ye nakit olarak 1 dolar olacak şekilde basacak ve satacak. Ancak finans kuruluşları, müşterilerin alışveriş yapmak veya cep telefonundan cep telefonuna ödeme almak için erişebilmeleri için CBDC’yi ilgili bankalarındaki dijital cüzdan hesaplarında tutacak” dedi.

2020’de Karayip komşusu Bahamalar , kum doları adlı bir CBDC’nin canlı perakende sürümünü piyasaya süren dünyadaki ilk ülke oldu . O zamandan beri, CBDC projeleri Çin’in e-CNY dijital yuanı ile büyük CBDC girişimleri arasında en gelişmiş olanı ile dünya çapında başlatıldı.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar