.

JPMorgan Strateji Uzmanı Hesaplıyor, ETH Fiyatı 1,5 Bin Dolara Düşecek

Cardano, Solana ve Avalanche gibi birkaç kripto para birimi kripto piyasasında ‘Ethereum Katili’ olarak adlandırılıyor. Bunun nedeni, diğer altcoinlerin dahil olmasıyla artan rekabet ve ETH ‘nin benzersiz olmamasıdır.

‘Ethereum Katili’ rekabetinin ortasında, JPMorgan’ın Genel Müdürü Nikolaos Panigirtzoglou, Ethereum fiyatının %55 oranında düşerek, 1.500 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Aslında, Ethereum (ETH) fiyatı Mayıs ayında kullanıcıların Ethereum’a olan ilgisinin artmasından dolayı tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 4,362.35 dolara ulaşmıştı.

Yazının yazıldığı sırada Coinmarketcap verilerine göre ETH 24 saat içerisinde %10.5 düşüş ile 3.010 dolar seviyelerinden işlem görüyor ve 24 saatlik market hacmi 21,883,199,004.08 dolara ulaştı.

Ethereum Benzersiz Değil

Analizin temel bir parçası ETH’nin sundukları artık yatırımcı için çok da benzersiz değil. Çünkü ETH’nin akıllı sözleşme konsepti ve uygulaması diğer altcoinler tarafından da sağlanıyor.

Panigirtzoglou vurguladı,

“Ethereum artık eşsiz değil. Zaten Binance ve Solana’dan yola çıkarak rekabeti görebiliyorsunuz. Hatta gelecekte daha fazlası da olacak.”

Ethereum ağının rekabete giren alternatifleri mevcut fakat ETH’nin ağ etkilerinin önüne geçmek diğer projeler için zor olabilir. Yeniliklerin çoğu Ethereum’dan başlıyor ve ardından diğer ağlarda uygulanmaya başlanıyor. Bu, merkezi olmayan finans (DeFi) ve değiştirilemez tokenler (NFT’ler) için de aynı senaryo geçerli. Bu özellikler ve yenilikler ilk olarak ETH’de ortaya çıktı ve daha sonra diğer projelerde görüldü.

Bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar