Kanada’dan Kripto Para Madenciliği Darbesi

Kripto para madenciliği belli başlı makinalarla gerçekleştirilerek kazanç elde etme yöntemleri arasında varlık göstermektedir. Kanada içerisinde de fazlasıyla ön planda yer alan kripto para madenciliğine. Dayalı işlemlere enerji şirketleri ket vurmasıyla bunda bir düşüş yaşanacağına dair söylemler gündeme gelmektedir. Ciddi bir iş kolu olan dijital para madenciliği esnasında gereken enerjiye ulaşmak da önemli bir faktör olarak görülmektedir. Qubec şehrinde bu tip işlemler içerisinde yer alan kişilere enerji şirketinden kötü bir haber var. Elektrik enerjisini madencilik yapmak için kullanacak olan kişilerin faturaları iki katına çıkarılması konusunda karar verildi.

Kripto Para
Kripto Para

Hydro Quebec’ten Kripto Para Madenciliği Darbesi

Bitcoin madenciliğinin yaygın olarak gerçekleştirildiği bir şehir olan Quebec. Dahilinde enerji tüketiminin fazlasıyla olmasından dolayı gündelik ihtiyaçların karşılanmaması durumu ortaya çıkmaktadır. Bunun adına da Hydra Quebec enerji dağıtım şirketi de gündelik hayatın yeniden akışında olması adına tedbirler almaya başladı. Madencilik ile uğraşan kişilere dayalı bir yaptırım olarak da görülebilecek olan söz konusu faaliyetleri şu zamana kadar gerçekleştirmiş olan kişi ya da firmaları kapsamayacağı da belirtildi. Zamlı tarifenin sadece Quebec şehrine dayalı yeni faaliyetler içerisinde olmaya başlayan kişi ya da kurumları kapsayacağına dair açıklamalar da yapıldı. Elektrik dağıtımı kapsamında yer alan bu yeni kuralların harfiyen yerine getirileceği de belirtildi.

Elektriğe dayalı tüketimin fazlasıyla olduğu şehirler arasında yer alan Quebec’e dayalı elektrik tarifesine dayalı olarak kârlı bir sonuç ortaya çıkacağından dolayı pek de fazla ön planda yer alan bir eylem olarak bu tip fiyat artışlarının görülmeyeceği söylenebilir. Bitcoin madenciliği kapsamında olan ilgi bu şehir içerisinde var olmaya devam ederek; daha etkin bir düzenleme olmaması halinde de herhangi bir değişikliğin mevcut olması sonucu da kendini göstermeyecektir. Giderek artış gösteren bu işlemlere bağlı olarak da  ön planda yer alarak kabul gören madenciliğin daha detaylı bir güncellemeye bağlı olarak  ön plana çıkması durumu halinde de enerji  dağılımına dayalı olarak herkesin ciddi bir masraf ile karşı karşıya kalması durumu söz konusu olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir